در پی شیوع کرونا؛ فیفا به فدراسیون‌ها 150 میلیون دلار کمک می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

فیفا برای کمک به فوتبال که در هنگام شیوع کروناویروس، دچار بحران شد، مبلغ 150 میلیون دلار به فدراسیون‌ها کمک پرداخت می‌کند.

بر اساس گزارش وب‌سایت گل، جیانی اینفانتینو، رئیس فدراسیون بین‌المللی فوتبال در این باره گفت: «این سازمان وظیفه دارد از کسانی که نیازهای حاد دارند، پشتیبانی کند».

فیفا طی چند روز آینده، 150 میلیون دلار بین فدراسیون کشورها، به عنوان پشتیبانی از تاثیر همه‌گیری کروناویروس توزیع خواهد کرد.

این بدان معنی است که فیفا در روزهای آینده مبلغ 500 هزار دلار به هر اتحادیه اعضا و نیز هرگونه حق باقی مانده برای سال 2019 و 2020 را آزاد خواهد کرد. مراحل بعدی این طرح در حال نهایی شدن است و در موعد مقرر ابلاغ می شود.

رئیس فیفا در ادامه افزود: «همه‌گیری باعث ایجاد چالش‌های بی‌سابقه‌ای برای کل جامعه فوتبال شده است و به عنوان هیئت حاکمه جهان، وظیفه فیفا است که در آنجا حضور داشته باشد و از کسانی که نیازهای حاد دارند، حمایت کند».

به گفته او، این کار با ارائه «کمک‌های فوری مالی» به انجمن‌های عضو فیفا آغاز می‌شود، که بسیاری از آنها دچار بحران شدید مالی هستند.

اینفانتینو در ادامه بیان کرد: «این اولین گام از یک برنامه امدادرسانی مالی دوردست است که ما در حال تهیه برای پاسخگویی به کل جامعه فوتبال هستیم».

او همچنین اظهار کرد: «به همراه ذینفعان خود، خسارات را ارزیابی می‌كنیم و در حال تلاش روی مناسب‌ترین و كارآمدترین ابزارها برای اجرای سایر مراحل این طرح امدادی هستیم».

رئیس فیفا افزود: «من می‌خواهم از روسای کمیته توسعه فیفا، شیخ سلمان بن ابراهیم آل خلیفه و کمیته امور مالی فیفا، الخاندرو دومینگوز به خاطر تعهد و تصویب فوری این اقدامات توسط کمیته‌هایشان تشکر کنم».


بیشترین بازدید موضوعات مهم