جو بایدن: ترامپ احتمالا به دلیل کرونا انتخابات ریاست‌جمهوری را به تعویق بیاندازد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

جو بایدن نامزد حزب دموکرات آمریکا برای انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور گفت که احتمال می‌دهد دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات‌متحده، به دلیل کرونا برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری را که قرار است در ماه نوامبر برگزار شود، به تعویق بیاندازد.

بایدن در یک مراسم جمع‌آوری کمک‌های مالی که روز پنج‌شنبه 23 آوریل در اینترنت برگزار شد، گفت: «این سخن مرا به یاد داشته باشید، فکر می‌کنم او [ترامپ] بکوشد برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری را به نحوی و با پرداختن به موضوعی که جلوی برگزاری را بگیرد، به تاخیر بیاندازد.»

بایدن 77 ساله که معاون اول باراک اوباما، رئیس‌جمهور پیشین آمریکا بود، گفت که این تنها راهی است که ترامپ باور دارند از طریق آن به پیروزی می‌رسد.

او به هوادارانش گفت بی‌صبرانه منتظر مناظره با ترامپ است و افزود: «من آماده مناظره با او هستم، چه از طریق [برنامه] زوم، اسکایپ، سلاک، هانگ آوت و یا به صورت حضوری، در هر زمان و مکانی که او بخواهد.»

آخرین مناظره‌ای که بایدن در آن شرکت کرد، میان او و سناتور برنی ساندرز در رقابت‌های درون حزب دموکرات در 15 مارس 2020 بود که به دلیل انتشار #کرونا بدون حضور هواداران برگزار شد.

همزمان با انتشار گسترده کرونا و مرگ بیش از 50 هزار نفر بر اثر این ویروس در آمریکا، سوالات متعددی درباره آماده‌سازی‌های مربوط به مناظره‌های انتخاباتی میان بایدن و ترامپ مطرح شده است.

جو بایدن که ترامپ او را «جو خوابالو» می‌نامد، در نشست مجازی هوادارانش از نحوه مدیریت بحران کرونا توسط ترامپ انتقاد کرد.
انتقادات بایدن از سوی ترامپ بی‌پاسخ نماند و او در نشست خبری روز پنج‌شنبه 23 آوریل در کاخ سفید، در پاسخ به سوالی درباره سرنوشت انتخابات، گفت: «نمی‌توانم بگویم که در انتخابات چه پیش خواهد آمد... ما مردی داریم که در زیرزمین خانه‌اش خوابیده و رسانه‌های به او امکان سخن گفتن از آنجا را داده‌اند و خواهان برگزاری مناظره به دلیل کووید[19] نیست... به دلیل ویروس او را پنهان کرده‌اند و نمی‌تواند خیلی تحرک داشته باشد.»

همزمان با افزایش شمار بیکاران در آمریکا در پی انتشار کرونا، ماموریت ترامپ برای پیروزی مجدد در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا دشوارتر شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم