المالکی: ائتلاف عربی آتش‌بس یمن را به مدت یک ماه تمدید می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

سرهنگ ستاد ترکی المالکی سخنگوی نیروهای ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن جمعه 24 آوریل 2020 از تمدید آتش‌‌بس اعلام شده در یمن به مدت یک ماه دیگر خبر داد.

به گزارش العربیه سرهنگ المالکی سخنگوی ائتلاف عربی اظهار داشت که فرماندهی نیروهای مشترک ائتلاف آتش‌بس در یمن را بر اساس آتش‌بس دو هفته‌‌ای قبلی اعلام شده (در تاریخ 8 آوریل 2020) و در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا و در پاسخ به فراخوان فرستاده دبیرکل سازمان ملل برای صلح در یمن، به مدت یک ماه دیگر تمدید می‌کند.

Advertisement

المالکی گفت : «این آتش‌بس با هدف ایجاد شرایط مناسب برای پاسخ به فراخوان مارتین گریفیتس نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل‌متحد برای صلح در یمن و دادن فرصت به پیشبرد روند مذاکرات میان دو طرف درباره آتش‌بس دائمی و همچنین توافق درباره مهمترین تدابیر اقتصادی و انسانی برای ازسرگیری روند سیاسی در این کشور اعلام می‌شود».

سخنگوی ائتلاف افزود که تمدید آتش‌بس قبلی اعلام شده، از ابتدای روز پنج‌شنبه 23 آوریل و به مدت یک‌ ماه دیگر همزمان با حلول ماه رمضان و در راستای جدیت و تمایل ائتلاف برای کاستن از درد و رنج ملت یمنی برادر و اقدام برای مقابله با پاندمی و جلوگیری از انتشار ویروس کرونا انجام می‌شود.

سرهنگ المالکی در ادامه افزود: «فرماندهی نیروهای مشترک ائتلاف عربی «ائتلاف حمایت از دولت قانونی در یمن» مجددا تاکید می‌کند که فرصت برای هم‌آفزایی تمامی تلاش‌ها جهت رسیدن به آتش‌بس فراگیر و دائمی در یمن و همچنین توافق درباره گام‌های جدی، ملموس و مستقیم برای کاهش درد و رنج ملت یمن مهیا است و فرماندهی نیروهای مشترک ائتلاف همه این اقدامات اساسی را هم‌گام با سازمان ملل‌متحد و در راستای دستیابی به راه حل سیاسی شامل و عادلانه مورد توافق همه یمنی‌ها، حمایت خواهد کرد».

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن، هفته گذشته اعلام کرد که شبه‌نظامیان حوثی در 1096مورد توافق آتش‌بس در یمن را نقض کرده‌اند.

ائتلاف همچنین توضیح داد که موارد نقض آتش‌بس یمن شامل اقدامات ستیزه‌جویانه نظامی حوثی‌ها است که در آن سلاح‌های سبک، سنگین و موشک‌های بالستیک به کار رفته است.

فرماندهی مشترک ائتلاف تاکید کرد که با رعایت بالاترین درجات خویشتن‌داری در قواعد درگیری، حق واکنش مشروع دفاع از خود را در جبهه‌های نبرد به مورد اجرا می‌گذارد.

ائتلاف عربی تاکید کرد که همچنان به آتش‌بس اعلام شده و حمایت از سعی و تلاش‌های فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن پایبند است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم