احتمال برگزاری مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال در سال 2021

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال به دلیل شیوع ویروس کرونا، احتمالا در سال 2021 برگزار می‌شود.

بر اساس گزارش روزنامه الاتحاد امارات، فیفا با کنفدراسیون فوتبال آسیا بر سر تعیین تاریخ برگزاری بعضی از مسابقات از جمله مسابقات انتخابی جام جهانی 2022 قطر، به اختلاف نظر رسیده است.

بر اساس این گزارش، کنفدراسیون‌های قاره‌ای، پیشنهاداتی را برای تعویق مسابقات انتخابی جام جهانی به سال 2021 در قاره‌های مختلف، داده‌اند.

این پیشنهاد به دلیل وجود اختلاف بین فیفا و بعضی از کنفدراسیون‌ها بر سر تاریخ بازی‌های ملی است که به خاطر ویروس کرونا به تعویق افتاده است.

اختلاف بین فیفا و کنفدراسیون آسیا هنوز ادامه دارد؛ پیشنهاد فیفا این است که مسابقات معوقه انتخابی جام جهانی در ماه‌های مارس و ژوئن به ماه‌های سپتامبر و اکتبر منتقل شود در حالی که AFC قصد دارد این مسابقات را در ماه‌های اکتبر و نوامبر برگزار کند تا به فدراسیون‌ها فرصت به پایان رساندن لیگ‌های خود و همچنین به پایان رساندن بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا بین ماه‌های آگوست و سپتامبر را بدهد.

فدراسیون جهانی فوتبال، 9 مارس 2020، از به تعویق افتادن مسابقات انتخابی جام جهانی در قاره آسیا خبر داد.

فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «پس از مشورت با کشورهای آسیایی، فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) موافقت کردند که مسابقات مقدماتی انتخابی آینده آسیا برای حضور در جام جهانی فیفا قطر 2022 را به تعویق بیندازند».

این مسابقات ابتدا قرار بود از 31-23 مارس و 9-1 ژوئن 2020، به تاریخ‌های دیگری موکول شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم