هشدار دوباره ترامپ: هر قایق ایرانی که نزدیک کشتی‌های ما شود آن را منهدم مى‌كنيم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه 23 آوریل در یک کنفرانس خبری در واشینگتن بار دیگر سپاه پاسداران ایران را تهدید کرد که چنانچه قایق‌هایشان در آب‌های خلیج به ناوگان دریایی آمریکا نزدیک شود، نیروی دریایی آمریکا آنها را منهدم خواهد کرد.

ترامپ در این مصاحبه گفت:«ما این عملکرد (نزدیک شدن قایق‌های سپاه به ناوگان دریایی آمریکا) را قبول نخواهیم کرد، اگر آنها این کار را انجام دهند، اگر کشتی‌های ما خدمه و دریانوردان شجاع ما را در معرض خطر قرار دهند، من این اجازه را به آنها نمی‌دهم و آنها را منهدم خواهیم کرد».

ترامپ اظهار داشت: «این یک تهدید است، وقتی آنها مسلح باشند سلاح‌هایی نباید دست‌کم گرفت روی قایق‌های خود نصب کردندو به کشتی‌های ما نزدیک می‌‌شوند، آنها را هدف قرار خواهیم داد».

ترامپ افزود: «این مسئله در زمان دولت اوباما چندین بار رخ داد من در آغاز شروع کارم این دستور را دادم و هیچ اتفاقی نیفتاد و آنها خوب رعایت کردند و مشکلی وجود نداشت. اما متوجه شدم که دوباره این کار (مزاحمت) را انجام دادند».

رئیس جمهوری آمریکا بامداد چهارشنبه نیز در توییتی نوشت: «دستور دادم اگر قایق‌های ایرانی برای ناوهای نظامی ما مزاحمت ایجاد کنند، آنها را هدف قرار دهند».

اظهارات رئیس جمهوری آمریکا در خصوص تهدید قایق های ایرانی یک هفته پس از گزارش نیروی دریایی آمریکا بیان می‌شود که در آن از مزاحمت قایق‌های تندرو سپاه و عملکرد غیر حرفه‌ای و خطرناک آنها هنگام نزدیک شدن به ناوگان آمریکایی خبر داده بود.

ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا اعلام کرده بود که روز 15 آوریل یازده قایق تندرو نیروی دریایی سپاه به ناوگان دریایی در شمال آب‌های خلیج نزدیک شدند و با رفتاری «غیرحرفه‌ای» و «خطرناک» با سرعت زیاد از جلو و عقب کشتی‌های جنگی آمریکایی رد شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم