ویدئو؛ نقاشی «باغ بهار» ون‌گوگ اینگونه به سرقت رفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

موزه Singer Laren شهر آمستردام هلند تصاویر ویدئویی ثبت شده توسط دوربین‌های مداربسته ثبت شده، که لحظه دزدیده شدن نقاشی باغ بهار اثر وینسنت وَن گوگ را نشان می‌دهند، منتشر کرد.

سارق ناشناس تابلوی نقاشی باغ بهار که نام کامل آن «The Parsonage Garden at Nuenen in Spring 1884» است، در 30 مارس 2020 که مصادف با یکصد و شصت و هفتمین سالروز تولد ون‌گوگ بود و همزمان با تعطیلی موزه‌ها در هلند به دلیل کرونا، ربود.

Advertisement

ارزش این اثر هنری وینسنت ون‌گوگ که در موزه Singer Laren آمستردام نگهداری می‌شد، بیش از 2.6 میلیون پوند، معادل 3.2 میلیون دلار برآورد شده است.

در این ویدئو دیده می‌شود که سارق با به همراه داشتن پتکی بزرگ، درب بخش مخصوص هدایای موزه را شکسته و پس از دزدیدن باغ بهار، از آنجا خارج شد. این تصاویر با هدف شناسایی سارق در تلویزیون هلند هم منتشر شد ولی هنوز هیچ اطلاعاتی درباره سارق و همدستان احتمالی او به دست نیامده و تابلوی دزدیده شده نیز پیدا نشده است.

وینسنت ون‌گوگ یکی از سرشناس‌ترین نقاش‌های دنیاست که در 30 مارس 1853 در هلند به دنیا آمده و در 29 ژوئیه 1890 در فرانسه درگذشت. از او 860 نقاشی رنگ روغن، 150 نقاشی آب‌رنگ، 1039 طرح، 133 پیش‌طرح، 10 عدد اثر چاپی و 820 نامه بر جای مانده است.

برخی از آثار او به قیمت ده‌ها میلیون دلار به فروش رسیده‌اند. گران‌ترین اثر به فروش رفته از ون‌گوگ، تابلوی «گل‌های آفتابگردان» است که 82 میلیون دلار به فروش رفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم