سینه سیلیکونی زن جوان جان او را نجات داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک زن کانادایی که از فاصله نزدیک هدف گلوله قرار گرفت، به لطف سینه سیلیکونی‌اش نجات یافت و این سینه عمل شده مانع ورود گلوله به بدنش شد.

sciencealert هفته گذشته گزارش کرد یک زن 30 ساله اهل اونتاریو که سینه خود را عمل کرده و به آن سیلیکون تزریق کرده بود، پس از آنکه در یکی از خیابان‌های کانادا از فاصله نزدیک هدف گلوله قرار گرفت، از مرگ حتمی نجات یافت، زیرا که سیلیکون تزریقی سبب منحرف شدن گلوله شد.

این حادثه که در سال 2018 رخ داده، یکی از معدود مواردی است که سیلیکون تزریق شده به بدن افراد، جان آنها را نجات می‌دهد.

گمان می‌رود این زن اولین کسی است که سیلیکون سینه‌اش او را نجات داده باشد.

این زن که نام او منتشر نشده پس از احساس درد و خونریزی سینه‌اش به بخش اورژانس یکی از بیمارستان‌های کانادا مراجعه کرد و پزشکان پس از معاینه او، گلوله‌ای از زیر سینه سمت راست او خارج کردند.

این پزشکان همچنین سیلیکون سینه این زن را نیز برداشته و آن را مورد بررسی قرار دادند. نتیجه بررسی این توده با سی‌تی‌اسکن نشان داد گلوله از سینه سمت چپ زن عبو کرده و به سیلیکون موجود در سینه سمت راست برخورد کرده است.

پزشکانی که این بیمار را معاینه کرده‌اند، می‌گویند بررسی مسیر گلوله نشان می‌دهد تنها عامل انحراف گلوله سیلیکون موجود در سینه سمت چپ بیمار بوده است.

دکتر جیانکارلو ماکاووینیو، سرتیم جراحی این زن نیز به رسانه‌ها گفت: «در سمت چپ بدن بیمار، قلب و ریه‌های او قرار دارند و اگر این گلوله به سینه وارد می‌شد، خطر بسیاری زیادی برای او به وجود می‌آورد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید