سناتور گراهام: از تصميم ترامپ برای هدف قرار دادن قایق‌های مزاحم ایران حمایت می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

لیندزی گراهام از عضو ارشد سنای آمریکا روز شامگاه چهارشنبه 22 آوریل حمایت کامل خود را از هشدار دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده به قایق‌های سپاه پاسداران ایران اعلام کرد.

گراهام گفت:«تصمیم ترامپ در پاسخ به تهدیدهای قایق‌های ایرانی صحیح بوده و زبان زور و قدرت تنها راه تعامل و برخورد با رژیم ایران است».

او خطاب به ترامپ گفت: «شما قدرت خودت را به مرور زمان در خاورمیانه ثابت کرده‌ای و این تنها راه مقابله با تهدیدها است؛ دست مریزاد سرورم آقای رئیس جمهوری ».

این سناتور جمهوری‌خواه تاکید کرد از طریق حساب کاربری توییتر خود گفت: «ما کاملاً از تصمیم پرزیدنت ترامپ حمایت می کنیم تا کشتی‌های نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا بتوانند جلوی هرگونه تهدیدی از سوی ایران را بگیرند.

او افزود: «ما مردان و زنان خود را مدیون نیروهای مسلح می‌دانیم که باید بتوانند از خودشان محافظت کنند».

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه 23 آوریل در یک کنفرانس خبری در واشینگتن بار دیگر سپاه پاسداران ایران را تهدید کرد که چنانچه قایق‌هایشان در آب‌های خلیج به ناوگان دریایی آمریکا نزدیک شود، نیروی دریایی آمریکا آنها را منهدم خواهد کرد.

ترامپ در این مصاحبه گفت:«ما این عملکرد (نزدیک شدن قایق‌های سپاه به ناوگان دریایی آمریکا) را قبول نخواهیم کرد، اگر آنها این کار را انجام دهند، اگر کشتی‌های ما خدمه و دریانوردان شجاع ما را در معرض خطر قرار دهند، من این اجازه را به آنها نمی‌دهم و آنها را منهدم خواهیم کرد».

ترامپ اظهار داشت: «این یک تهدید است، وقتی آنها مسلح باشند سلاح‌هایی نباید دست‌کم گرفت روی قایق‌های خود نصب کردندو به کشتی‌های ما نزدیک می‌‌شوند، آنها را هدف قرار خواهیم داد».

ترامپ افزود: «این مسئله در زمان دولت اوباما چندین بار رخ داد من در آغاز شروع کارم این دستور را دادم و هیچ اتفاقی نیفتاد و آنها خوب رعایت کردند و مشکلی وجود نداشت. اما متوجه شدم که دوباره این کار (مزاحمت) را انجام دادند».

رئیس جمهوری آمریکا بامداد چهارشنبه نیز در توییتی نوشت: «دستور دادم اگر قایق‌های ایرانی برای ناوهای نظامی ما مزاحمت ایجاد کنند، آنها را هدف قرار دهند».

ليندزى گراهام پیشتر نیز از مواضع سیاسی و نظامی ترامپ در قبال ایران حمایت کرده بود. دو هفته پیش وقتی ترامپ در رابطه با احتمال حمله شبه نظامیان وابسته به تهران به نیروهای آمریکا در هشدار داده بود، گراهام باز مواضع خود را در توییتر اعلام کرد او نوشت: «در صورت هر گونه حمله احتمالی از سوی رژیم ایران، آمریکا باید پاسخی متناسب بدهد».

گراهام چهارشنبه هفته گدشته در توئیتی نوشت، «از هشدار پرزیدنت ترامپ به ایران در مورد حمله به نیروهای آمریکایی در عراق توسط گروهای شبه نظامی نیابتی‌اش حمایت کامل می‌کنم. اگر ایرانی‌ها دست به حمله علیه نیروهای آمریکایی بزنند، ایالات متحده، همانطور که پرزیدنت ترامپ اشاره کرد، باید به طریق مشابهی پاسخ دهد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید