سعودی موفق به کسب عضویت دو کمیته در شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پادشاهی عربی سعودی روز چهارشنبه 22 آوریل2020 و در چارچوب انتخاباتی که از راه‌ دور و در مقر اصلی سازمان ملل متحد در نیویورک انجام گرفت، موفق شد عضویت در کمیته علوم و فناوری برای توسعه (CSTD) برای سال‌های 2021 تا 2024 و عضویت در کمیته مبارزه با جنایت‌ و عدالت کیفری (CCPC) برای دوره سال‌های 2021 تا 2023 را کسب کند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) موفقیت سعودی در کسب عضویت آن دو کمیته بین‌المللی با تایید تمامی اعضای سازمان ملل متحد همراه بوده که این خود تاکیدی بر جایگاه رفیع و اعتماد بین‌المللی است که کشور سعودی از آن برخوردار بوده است .

قبول عضویت پادشاهی سعودی در این دو کمیته وابسته به سازمان ملل در راستای ادامه موفقیت‌هایی است که این کشور در سطح بین المللی و در زمینه‌های مختلف کسب کرده است.

همچنین کسب عضویت در این دو کمیته بین‌المللی توسط سعودی تاکید بر این واقعیت است که ریاض در سایه رهبری خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز و ولی‌عهد او و نیز تلاش‌های وزارت خارجه و هیأت نمایندگی دائم این کشور در سازمان ملل متحد همراه با کشورهای عضو، به طور ثابت قدم به سوی تحقق برنامه آرمان‌گرایانه چشم‌انداز 2030 گام بر می‌دارد.

در همین راستا عبدالله بن یحیی المعلمی نماینده دائم سعودی در سازمان ملل متحد در گفت‌وگو با خبرگزاری رسمی سعودی ضمن ابراز خشنودی درباره این موفقیت به دست آمده اشاره کرد، تلاش‌های بزرگی که پادشاهی سعودی در زمینه‌های مختلف انجام می‌دهد تاکیدی بر روابط بسیار خوب ریاض با جامعه بین المللی و مشارکت ثمر‌بخش آن با سازمان ملل و تمامی نهادها، سازمان‌ها و کمیته‌های تخصصی آن است.

او افزود که تلاش‌های ریاض در عرصه بین‌المللی همچنین نشانگر نقش فعال سعودی در تصمیم‌گیری‌های مهم اتخاذ شده از سوی سازمان ملل متحد است که از جمله آن اهداف خدمت به بشریت، برقراری صلح و عدالت، تحقق توسعه در تمامی اشکال آن و تضمین عدم عقب‌افتادگی هیچ طرفی از این روند را دنبال می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید