دونالد ترامپ: ویروس کرونا آنچنان قوی باز نخواهد گشت و ممکن است باز نگردد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا روز پنج‌شنبه 23 آوریل 2020 تاکید کرد، سیاست کشورش در مبارزه با ویروس کرونا بهبود یافته و این ویروس آنچنان قوی باز نخواهد گشت و ممکن است باز نگردد.

به گزارش خبرگزاری‌ها ترامپ در کنفرانس خبری روزانه کمیته بحران آمریکا درباره پاندمی کرونا گفت، پیشرفت‌های حاصله در زمینه مبارزه با ویروس کرونا به ما در بازگشایی کشور کمک خواهد کرد، در این صورت خواهیم توانست دستگاه‌های تنفس مصنوعی را به تمامی کشورهای جهان ارسال کنیم.

ترامپ همچنین افزود، ایالات دیگری نیز هستند که قادر خواهند بود تا اقتصادشان را به تدریج بازگشایی کنند.

او ضمن اشاره به ادامه تلاش‌های انجام شده برای مبارزه با شیوع همه‌گیر کرونا در نیویورک افزود « به فرمانداران ایالت‌ها کمک خواهیم کرد تا توانایی‌های انجام تست‌های تشخیص کرونا را تقویت کنیم».

از سویی تیم کمیته بحران ایالات متحده آمریکا تاکید کرد، استراتژی تعقیب افراد مرتبط با مبتلایان به کرونا و تقویت اقدامات پیشگیرانه را دنبال خواهد کرد.

همچنین تیم کمیه بحران مقابله با کرونای ایالات متحده آمریکا بر اهمیت پایبندی به توصیه‌های انجام شده تا 6 ماه آینده تاکید کرد.

رسیدن میانگین مبتلایان به حالت پایدار

از سویی مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد که میانگین تعداد مبتلایان به ویروس کرونا مرحله رسیدن به حالت پایدار را آغاز کرده است که «این موضوع امیدوار کننده است».

مایک پنس گفت: « دوست داریم کشور را بازگشایی کنیم و برای همین هم به پایبندی به توصیه‌های پیشگیرانه نیاز داریم».

پنس همچنین افزود، ایالات متحده آمریکا به تکمیل ذخیره ملی خود از دستگاه‌های تنفس مصنوعی ادامه خواهد.

با استناد به گزارش آماری که خبرگزاری فرانس پرس از منابع رسمی در کشورهای مختلف جهان و اطلاعات ارائه شده از سوی سازمان جهانی بهداشت گردآوری ومنتشر کرده است تا ساعت 19:00 چهارشنبه دست‌کم 181234تن بر اثر ابتلا به ویروس کرونا فوت شده‌اند.

از زمان آغاز انتشار ویروس کرونا در چین در دسامبر گذشته تاکنون بیش از 2 میلیون و 602670 نفر رسما از 193کشور و منطقه در جهان به ویروس جدید کرونا مبتلا شدند و دست کم 593800 نفر بهبود یافته‌اند.

طی 24 ساعت گذشته هم 5576 مورد جدید جان خود را بر اثر ابتلا به ویروس کرونا از دست دادند و 60299 نفر هم جدیدا در سرتاسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شدند.

کشورهایی که در 24 ساعت گذشته بیشترین تعداد فوتی‌ها بر اثر ابتلا به ویروس کرونا را داشته‌اند هم به ترتیب ایالات متحده آمریکا با 1105 فوتی، بریتانیا با 759 فوتی و فرانسه با 544 فوتی بوده‌اند.

ایالات متحده آمریکا که اولین مورد فوتی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در این کشور در اواخر ماه فوریه ثبت شده اکنون از نظر تعداد مبتلایان و فوتی‌های مبتلا به ویروس کرونا آسیب‌ دیده‌ترین کشور عنوان گرفته به طوری که تاکنون 45950 مورد از 835316 فرد مبتلا به ویروس کرونا در این کشور جان باختند و دست‌کم 76070 نفر هم بهبود یافته‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم