.
.
.

بریتانیا: بوریس جانسون بهبود یافت و به ‌زودی به کار خود بر می‌گردد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

براندون لوئیس وزیر امور ایرلند شمالی در دولت بریتانیا روز پنج‌شنبه، 23 آوریل گفت، نخست‌وزیر بریتانیا به خوبی مراحل بهبودی از پیچیدگی‌های بیماری کووید-19 را طی می‌کند و به زودی دوباره کارش را آغاز می‌کند.

لوئیس، در مصاحبه با اسکای نیوز گفت: «او در حال حاضر هم که مراحل بهبودی را طی می‌کند، همان کاری را انجام می‌دهد که ما از مردم سراسر این کشور درخواست می‌کنیم. او توصیه متخصصان پزشک را انجام می‌دهد و همان طور عمل می‌کند که از او خواسته شده است.

این مقام بریتانیایی افزود: «مشتاق هستیم که او با انرژی کامل و کنترل کامل به عنوان نخست‌وزیر کشور بازگردد. اطمینان دارم که این امر به زودی انجام می‌شود و او بسیار مشتاق است تا به محل کارش بازگردد اما همچنین معتقدم که او اکنون کار درستی انجام می‌دهد.»

جانسون نخست وزیر بریتانیا که 55 سال دارد، از اواخر مارس به علت مثبت بودن تست کرونا در خانه و تحت قرنطینه شخصی قرار گرفت، عصر پنجم آوریل با وخیم شدن حالش به بیمارستان سنت توماس لندن منتقل شد و یک روز بعد، یعنی دوشنبه ششم آوریل، به بخش مراقبت‌های ویژه این بیمارستان فرستاده شد.

نخست‌وزیر بریتانیا سرانجام با بهبودی نسبی به بخش عمومی انتقال یافت، اما همچنان در بیمارستان و تحت نظر پزشکان باقی مانده بود.

از زمان بستری شدن جانسون در بخش «آی‌سی‌یو»، دامنیک راب، وزیر خارجه مسئولیت اداره دولت را در دست گرفته است. جانسون در تاریخ 12 آوریل از بیمارستان مرخص شد اما هنوز فعالیت کاری خودش را آغاز نکرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم