ترامب: مانع شکست بخش نفت و گاز پر عظمت آمریکا خواهیم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

به دنبال سقوط قیمت نفت در آمریکا دولت ترامپ روز چهارشنبه 22 آوریل ضمن تاکید بر موقتی بودن وضعیت کاهش قیمت‌های نفت، اعلام کرد، از وزیر خزانه داری خواست تا طرحی برای حمایت بخش صنعت تولید نفت این کشور ارائه دهد تا به کنگره تقدیم کند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریكا، شامگاه سه شنبه، از دولت خود خواست كه طرحی را برای كمك به شركت‌های نفتی آمریكا تدوین کند كه با عرضه بسیار گسترده و افت شدید قیمت نفت خام روبرو هستند.

او درتوییتی عنوان کرد: «ما بخش نفت و گاز پر عظمت آمریکا را سرشکسته نخواهیم کرد. من از وزیر انرژی و وزیر خزانه داری خواستم طرحی را تهیه کنند تا بتوان پول لازم را برای مدت طولانی در آینده، در اختیار این شرکت ها و مناصب بسیار مهم قرار داد.

در همین راستا لاری کودلو، مشاور اقتصادی کاخ سفید، چهارشنبه 22 آوریل تأکید کرد، فروپاشی بهای نفت، امری گذرا و موقتی خواهد بود. همزمان با این اظهار نظر، بهای هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال در روز چهارشنبه 22 آوریل، بیش از هشت درصد سقوط کرد و به کمتر از 18 دلار در هر بشکه رسید، در حالی که بخش نفت آمریکا بشدت برای حفظ سودهای اولیه در فضای متاثر از تحولات ویرانگر پاندمیک کووید-19 در بازارهای انرژی تلاش می کند.

قیمت هر بشکه نفت برنت پایه در اروپا با 8.79 درصد کاهش به 17.63 دلار در معاملات آسیا رسید که عملا، ادامه زیان‌های سنگین وارد آمده در روز سه‌شنبه 21 آوریل بود اما پس از افزایش 20 درصدی در نوبت گذشته، بهای هر بشکه نفت خام اینترمیدییت تگزاس، حدود سه درصد افزایش یافت.

طی دو روز گذشته، سقوط قیمت نفت خام آمریکا ادامه یافت که طی آن، قراردادهای تحویل ماه مه به منهای 37 دلار کاهش یافت و نهایتا روز سه‌شنبه 21 آوریل، با رشد 124٪ بروی 10.01 دلار، تثبیت شد.

قراردادهای نفتی ایالات متحده برای تحویل درماه ژوئن بروی 11.57 دلار در هر بشکه تثبیت شد که این میزان، بیانگر کاهشی برابر با 43 درصد بود.

نفت خام ایالات متحده با بستن بیش از دو میلیون قرارداد، بیشترین معاملات مدت دار در تاریخ بورس نفت را رقم زد و درعین حال پایین ترین سطح قراردادهای موقت برای ماه دوم را از فوریه 1999 به ثبت رساند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم