یونیسف: نزدیک به 700 هزار کودک سوء تغذی افغان به درمان فوری نیاز دارند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل (یونیسف) چهارشنبه 22 آوریل با نشر اعلامیه‌ای نوشت، نزدیک به 700 هزار کودک افغان به سوء تغذیه شدید دچار شده‌اند به درمان فوری نیاز دارند.

در این اعلامیه آمده، ابوبکر کامپو نماينده يونيسف در افغانستان گفت، تخمیناً 690 هزار کودک زیر سن پنج سال در افغانستان به سوء تغذیه شدید دچار اند و شدیداً به درمان نیاز دارند.

براساس این اعلامیه، اتحادیه اروپا مبلغ 2.7 میلیون یورو به منظور حمایت از کودکان متأثر شده از شرایط اضطراری به یونیسف کمک می‌کند که این اولین کمک برای افغانستان در این زمینه است.

لويجی پاندولفی مسؤل کمک های بشری اتحاديه اروپا برای افغانستان گفته است: «با بسته شدن مکاتب از چهاردهم مارچ 2020 ،بيش از 9.5 میليون کودک در مکاتب دولتی و 500 هزار کودک در مکاتب تعليمات محلی قادر به ادامه تعليم مطابق به برنامه زمانی عادی نخواهند بود».
پاندولفی ادامه داد: «با ادامه يافتن پروتوکل ها برای جلوگيری از شيوع بيماری، خانواده ها وسايل امرار معاش خود را از دست داده و مشکلات سوء تغذی افزايش می يابد. کودکان از اين وضعيت بيشتر متضرر شده و بدين سبب ضرورت به اين وجه کمکی وجود دارد».

براساس اعلامیه یونیسف، این کمک مالی اتحادیه اروپا برای بهبود دسترسی به تعليم در ميان کودکان متأثر شده از شرايط اضطراری و همچنان جهت کمک به اطفال که در مناطق صعب العبور افغانستان دچار مشکلات سوء تغذی شديد هستند و نياز به تداوی دارند صورت می گیرد.

قابل ذکر است که افغانستان یکی از کشورهای فقیر جهان است که براساس گزارش یونیسف این کشور از نگاه بحران غذایی در جایگاه سوم قرار دارد

بیشترین بازدید موضوعات مهم