.
.
.

کشته شدن 23 نیروی امنیتی در حملات طالبان در افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقام های افغانستان چهارشنبه 22 آوریل تایید کردند، در نتیجه حملات طالبان در ولایت های سرپل، ارزگان و لوگر این کشور 23 نیروی امنیتی کشته شدند.

به گزارش روزنامه «هشت صبح» ذبیح الله امانی، سخنگوی والی سرپل گفته است، در نتیجه حملات طالبان در بخش های از ولسوالی های «سوزمه قلعه و سانچارک» این ولایت 11 نیروی امنیتی کشته شدند و 19 نفر دیگر زخم برداشتند و یک سرباز امنیتی دیگر به اسارت طالبان در آمد.

امانی اضافه کرد، در این حملات به طالبان نیز تلفات سنگین وارد شده است اما وی از آمار دقیق چیزی نگفته است.

در همین حال، زرگی عبادی، سخنگوی والی ارزگان افغانستان می گوید، در نتیجه حملات طالبان به پاسگاه های امنیتی در ساحات «نچین، چینو و کوتوال» مربوط بخش های شهر ترینکوت مرکز این ولایت چهار نیروی امنیتی کشته شدند. عبادی علاوه کرد، در این رویداد هفت جنگجوی طالبان نیز کشته شدند و 14 طالب دیگر زخم برداشتند.

از سوی دیگر، وزارت امور داخله افغانستان تایید کرد، در نتیجه حمله طالبان بر معدن مس عینک در ولایت لوگر در جنوب این کشور هشت سرباز پولیس محافظت عامه کشته شدند.

گفتنی است در این روزها حملات طالبان به پاسگاه های امنیتی دولت افغانستان افزایش یافته است که اخیراً نیز در نتیجه حملات طالبان بیش از 30 نیروی امنیتی افغان کشته شدند.

دستگیری یک عضو کلیدی داعش

شورای امنیت ملی افغانستان چهارشنبه 22 آوریل اعلام کرد، منیب باشنده اصلی پاکستان مشهور به «ابوبلال، حارث، ابوهلال و ابوهمام» توسط سربازان ریاست امنیت ملی این کشور دستگیر شد.

جاوید فیصل سخنگوی شورای امنیت ملی افغانستان در توییتی نوشت، این فرد به عنوان «عضو شورای مرکزی، قاضی و مسئول هماهنگی و ارتباط میان شاخه خراسان گروه داعش و گروهای تروریستی» دیگر فعالیت می‌کرد.

قابل ذکر است که ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان اخیراً اسلم فاروقی رهبر شاخه خراسان گروه داعش را با 19 نفر از همکارانش دستگیر کرده بود.