.
.
.

کشته شدن چهار غیرنظامی در انفجاری در غزنی افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دفتر مطبوعاتی والی غزنی در جنوب افغانستان چهارشنبه 22 آوریل با نشر اعلامیه ای نوشت، در نتیجه یک حمله انفجاری در این ولایت چهار غیرنظامی کشته شدند.

در این اعلامیه آمده که یک موتر حامل غیرنظامیان در منطقه «پیرکه» ولسوالی خوگیانی در مسیر راه غزنی – جغتو با ماین کنار جاده ای برخورد.

براساس این اعلامیه، طالبان حملات اش را بالای پاسگاه های امنیتی و جاسازی ماین ها در راه های عامه در ولایت غزنی افزایش داده اند.
گروه طالبان هنوز در این مورد چیزی نگفته است.

در همین حال، براساس گزارش منابع خبری، موتر حامل محمد حلیم فدایی والی خوست افغانستان سه شنبه 21 آوریل آماج انفجار ماین کنار جاده ای قرار گرفت که وی در این رویداد نجات یافت اما دو محافظ اش با سه غیرنظامی زخمی شدند.

هم چنان مقام‌های امنیتی افغانستان دوشنبه 20 آوریل تایید کردند، در نتیجه یک حمله انفجاری در ولایت پکتیکا در جنوب شرق این کشور شش غیرنظامی کشته شدند.

از سوی دیگر، جاوید فیصل سخنگوی شورای امنیت ملی افغانستان یکشنبه 19 آوریل در توییتی نوشت، گروه طالبان طی هفته گذشته 24 غیرنظامی را کشته و 13 غیرنظامی را زخمی کردند.

فیصل نوشت، این غیرنظامیان به شمول زنان و کودکان در سراسری افغانستان کشته و زخمی شدند و طالبان خشونت را علیه مردم این کشور ادامه داده‌اند.

او تاکید کرد، صلح به تعهد مبنی به حمایت از غیرنظامیان و ختم خشونت نیاز دارد. اما گروه طالبان در این مورد چیزی نگفته است.