سازمان جهانی بهداشت: کرونا برای مدت طولانی باقی خواهد ماند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

تدروس ادهانوم رئیس سازمان جهانی بهداشت روز چهارشنبه 22 آوریل 2020 گفت که اکثر کشورها هنوز در مرحله اولیه مقابله با کرونا هستند و بخش اعظم مردم جهان در معرض ابتلا به این ویروس قرار دارند.

دکتر ادهانوم در یک نشست خبری ویدئویی گفت: «کسی اشتباه نکند، راه زیادی در پیش داریم. این ویروس برای زمان طولانی مدتی همراه ما خواهد بود.»

پیش از این و در پی ادامه بحران شیوع بیماری همه‌گیر کرونا که از زمان شیوع آن در دسامبر 2019 در چین تاکنون باعث مرگ 167 هزار و 500 نفر در سراسر جهان شده است، سازمان جهانی بهداشت به همه کشورها جهانی هشدار داد که برای کم کردن محدودیت‌های مقررات قرنظینه و فاصله گذاری اجتماعی عجله‌ای نداشته باشند.

سازمان جهانی بهداشت همچنین از مردم همه کشورهای جهان خواست تا روند قبول و کنار آمدن با شرایط بیماری همه‌گیر کرونا را تا زمان کشف واکسن برای این ویروس، در پیش بگیرند.

بهداشت جهانی بر ضرورت تغییر شیوه زندگی افراد برای حفظ سلامتی جامعه همزمان با ادامه روند مبارزه با ویروس کرونا تاکید کرد.

این سازمان جهانی از کشورها خواست تا رفع هر گونه محدودیت برای مقررات قرنطینه و فاصله گذاری اجتماعی اعمال شده که برای مقابله و مهار کردن ویروس کرونا اتخاذ شده بود، باید به صورت تدریجی صورت بگیرد. سازمان جهانی بهداشت هشدار داد که از بین بردن محدودیت‌های قرنطینه‌ عمومی به صورت عجولانه و زودهنگام، امکان بازگشت مجدد ویروس کرونا را در پی خواهد داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم