.
.
.

رخنه کرونا به بخش مراقبت بهداشتی ترکیه؛ 3474 مبتلا در میان پرسنل این بخش

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سندیکای پزشکان ترکیه، چهارشنبه 22 آوریل تصریح کرد که ویروس کرونا به بخش مراقبت‌های بهداشتی ترکیه نفوذ کرده و نزدیک به 3500 از کارکنان این بخش، کرونایی شده و 24 نفر نیز جان باختند.

در بیانیه این سندیکا آمده است که در مجموع، 3474 تن از پرسنل بخش مراقبت‌های بهداشتی، به پاندمیک کووید 19 مبتلا شده‌اند که شامل 1307 پزشک می گردد که 24 تن از آنها، جان باخته‌اند.

در ادامه بیانیه سندیکا تاکید شده که بیشتر پرسنل آسیب‌دیده بخش مراقبت‌های بهداشتی در استانبول، کار می‌کنند که بزرگترین کلان شهر ترکیه با حدود 16 میلیون نفر جمعیت است.

95هزار کرونایی

گفتنی است براساس آخرین آمار منتشر شده در شامگاه سه‌شنبه 21 آوریل، پندامیک کرونا، بیش از 2 هزار و 200 مورد را در ترکیه، به کام مرگ فرستاده که این تعداد، از مجموع 95 هزار مبتلا به کرونا بوده و نیمی از آنها در استانبول اقامت دارند.

قرنطینه اجباری به مدت چهار روز از روز پنج‌شنبه 23 آوریل، در 31 کلان شهر ترکیه برای مقابله با شیوع کرونا، اعمال شد

به این ترتیب، ساکنان 31 کلان شهر ترکیه درآخر هر هفته، مشمول مقررات قرنطینه اجباری خواهند شد اما این پنجشنبه (فردا) مصادف با عید رسمی است و مسئولان مقرر داشتند که تدابیر منع خروج از منزل از پنجشنبه اعمال کرده و آن را تا روز جمعه 24 آوریل، تمدید کنند.

شایان ذکر است که تصمیم به اعمال اجرای قرنطینه اجباری در پایان هر هفته در 11 آوریل درحالی گرفته شد که شیوع پاندمیک کووید 19، روندی شتاب آلود به خود گرفته بود.

سالمندان بالای 65 سال و افراد مبتلا به بیماری‌های مزمن و افراد زیر 20 سال از چند هفته پیش، مشمول این قرنطینه اجباری شده‌اند.