بیش از 25هزار جان‌باخته ناشی از کرونا در ایتالیا و نقطه اوج پاندمیک در بریتانیا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بر اساس آمار منتشر شده در روز چهارشنبه 22 آوریل، ایتالیا 437 مورد دیگر مرگ و میر ناشی از پاندمیک کرونا ظرف 24 ساعت را ثبت کرد که با احتساب این موارد، شمار جان باختگان کرونا در ایتالیا به 25.085 نفر رسید.

این در حالی است که شمار مبتلا یان به کووید 19 در این کشور، برای سومین روز متوالی کاهش یافته و به 107،699 مورد رسید که بیانگر ده مورد کاهش، طی 24 ساعت است.

در بریتانیا، آمار جان باختگان در روز چهارشنبه 22 آوریل، 759 مورد افزایش یافت که این آمار، مجموع جان‌باختگان ناشی از کرونا در این کشور را به 18100 نفر رساند.

تعداد مبتلایان به این بیماری همه‌گیر در بریتانیا به عنوان یکی از آسیب‌دیده‌ترین کشورهای اروپا، به 133.495 نفر رسیده است.

نقطه اوج کرونا دربریتانیا

مت هنکوک، وزیر بهداشت بریتانیا، قبل از انتشار آمار اعلام کرده بود که کشور در حال حاضر با «اوج» گسترش کووید 19 روبرو است.

آمارارائه شده از سوی مسوولان، شامل خانه‌های سالمندان نمی‌شود که به گفته نمایندگان این بخش، هزاران سالمند در این مراکز، دراثر کرونا، جان باخته‌اند.

کایر استارمر، رهبر اپوزیسیون کارگران روز چهارشنبه 22 آوریل، از دولت بخاطر «کند بودن» در مدیریت بحران کرونا، انتقاد کرد.

وی گفت: «فاصله پیمایش‌ناپذیری میان وعده‌ها و گفته‌ها»، در نحوه تعامل وزراء با این بحران وجود دارد.

دولت بریتانیا در 23 مارس، تدابیر قرنطینه و فاصله‌گذاری اجتماعی را اعمال كرد اما با انتقادهای فزاینده‌ای پیرامون تست‌های تشخیص کرونا و مخالفت با تدوین راهبرد خروج از فاصله‌گذاری اجتماعی، برخلاف چندین کشور اروپائی، مواجه گردید.

این در حالی است که فرانسه، 544 جان باخته جدید ناشی از کووید 19 را ثبت کرد که تعداد جان‌باختگان این کشور را به 21340 مورد رساند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید