ترامپ: 75میلیون بشکه نفت به ذخایر استراتژیک آمریکا خواهیم افزود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده شامگاه روز دوشنبه 20آوریل 2020 به وقت محلی آمریکا اعلام کرد کشورش طرحی را برای افزودن نزدیک به 75 میلیون بشکه نفت به مخازن ذخایر استراتژیک نفت در دست بررسی دارد.

به گزارش خبرگزاری‌ها دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده درباره فروپاشی تاریخی قیمت‌های نفت خام آمریکا طی کنفرانس خبری روزانه کمیته بحران برای مبارزه با ویروس کرونا گفت که کاهش قیمت‌های نفت آمریکا به دلیل اوضاع کنونی جهان، موضوعی گذرا است.

Advertisement

قیمت قراردادهای بلند مدت نفت تحویل در ماه مه در بازار نیویورک شامگاه دوشنبه و برای اولین در تاریخ با پایان معاملات به منفی 37.63 دلار در هر بشکه سقوط کرد و به این معنی که فروشندگان نفت خام آمریکا برای خلاص شدن از نفت خام موجود حاضرند اضافه بر نفت مجانی به ازای هر بشکه نفت 37.63 دلار به خریدار پرداخت کنند.

با توجه به پایان مهلت قراردادهای ماه مه در روز سه‌شنبه، معامله‌کنندگان می‌باید در نزدیک‌ترین وقت ممکن مشتریانی را برای نفت خود پیدا کنند، اما در هفته‌های گذشته و با پر شدن مخازن ذخیر نفت خام در ایالات متحده آمریکا معامله‌کنندگان مجبور شدند برای یافتن مشتریان و خلاص شد از بار تعهدات، علاوه بر دادن نفت مجانی به خریداران احتمالی در ازای خرید هر بشکه نفت، مبلغ 37.63 دلار پول پرداخت کنند.

ترامپ در راستای بحران مبارزه با ویروس کرونا ضمن دعوت از شهروندان آمریکایی برای ادامه پایبندی به قواعد فاصله‌گیری اجتماعی، گفت که شاخص‌هایی مثبت در زمینه مبارزه با کرونا به دست آمده است و در این زمینه اکنون بیش از 72 آزمایش بر روی داروهای مختلف انجام شده که بعضی از آنها نویدبخش‌اند.

ترامپ گفت که او روز سه‌شنبه با فرماندار نیویورک دیدار خواهد کرد و به فشارهایش بر کنگره برای حمایت از شرکت‌های کوچک ادامه خواهد داد.
او در این راستا ابراز امیدواری کرد که طرح حمایت از شرکت‌های کوچک در مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب برسد.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین اعلام کرد که مشارکت میان دو بخش دولتی و خصوصی انجام تست‌های کرونا را تسهیل کرده است.

او ضمن تاکید بر ضرورت ارسال امدادهای پزشکی در سریعترین زمان به اماکن آسیب دیده، افزود که دولت فدرال به حمایت از ایالت‌ها از طریق فراهم کردن نیازهای درمانی و بهداشتی انها ادامه می‌دهد.

ترامپ همچنین در ادامه سخنانش از عملکرد فرمانداران ایالت‌ها دفاع کرده و مهارت‌های آنها در مدیریت بحران را تحسین کرد.

او همچنین ضمن انتقاد از دمکراتهایی که به گفته او طی مدت یک سال کامل در قرنطینه بوده‌اند، گفت که این امکان فراهم بود « تا (این وقت) برای تمرکز بر چین استفاده شود».

ترامپ همچنین اتهام مطرح شده علیه او مبنی بر تاخیرش در اتخاذ تدابیر ضروری علیه کرونا را رد کرده و تاکید کرد کشورش با سرعت زیادی به بازسازی ساختارهای اقتصادی‌اش ادامه می‌دهد.

از سویی مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد که تعداد زیادی از بیمارستان‌ها در کشورش احداث شده‌اند اما تاکنون مورد استفاده واقع نشده‌اند.

معاون رئیس جمهوری آمریکا همچنین گفت که فرمانداران ایالت‌ها به تلاش‌هایشان برای مقابله با شیوع همه‌گیر ویروس جدید کرونا ادامه می‌دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم