شمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به 1092 نفر رسید

آزمایش کرونای اشرف غنی و همسرش منفی اعلام شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وحیدالله مایار سخنگوی وزارت صحت عامه(بهداشت) افغانستان سه شنبه 21 آوریل در نشست خبری در کابل گفت، در 24 ساعت گذشته 66 مورد مثبت تازه ویروس کرونا در این کشور ثبت شد که با ثبت این موارد آمار مجموع مبتلایان به 1092 نفر رسید.

به گزارش منابع خبری، مایار اضافه کرد، این مورد مثبت تازه شامل کابل 52 مورد، لغمان پنج مورد، بغلان چهار مورد، ننگرهار چهار مورد و پکتیا یک مورد می شوند.

Advertisement

وی ادامه داد، تا کنون 36 نفر بر اثر ویروس کرونا در افغانستان جان باخته و 150 نفر دیگر مصاب به این ویروس بهبود یافته‌اند.

در همین حال، صدیق صدیقی، سخنگوی رئیس جمهوری افغانستان امروز سه شنبه در توییتی نوشت، نتایج آزمایش کرونا رئیس جمهوری محمد اشرف غنی و همسرش رولا غنی منفی اعلام شدند.

از سوی دیگر، وزارت امور خارجه امریکا با نشر اعلامیه ای نوشت، واشنگتن برای مبارزه با ویروس کرونا بیش از 18 میلیون دالر به افغانستان کمک می‌كند.
هم چنان بانک جهانی نیز دوشنبه 20 آوریل اعلام کرد، از 100.4 میلیون دالر مبلغ 20 میلیون آن به حساب دولت افغانستان ارسال شده است. بانک جهانی اخیراً اعلام کرده بود که 100.4 میلیون دالر برای مبارزه با کرونا به افغانستان کمک می‌کند

بیشترین بازدید موضوعات مهم