.
.
.

کنفرانس مجازی وزرای بهداشت گروه 20 برای هماهنگی تلاش‌ها در مقابله با کرونا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزرای بهداشت گروه G20 شامگاه یکشنبه 19 آوریل 2020 کنفرانسی مجازی را برای هماهنگی تلاش‌های مقابله با شیوع‌ همه‌گیر ویروس جدید کرونا برگزار کردند.

به گزارش خبرگزاری‌ها کشورهای شرکت کننده در این کنفرانس مجازی ضرورت بالا بردن سطح فعالیت سیستم‌های بهداشتی جهان و میزان آمادگی برای واکنش به تهدیدها و کاستن از آثار اجتماعی و اقتصادی ناشی از ویروس کرونا بررسی شد.

وزرای بهداشت G20 تجربیات و تدابیر پیشگیرانه‌ای را برای مهار بحران به اشتراک گذاشته و برای اتخاذ هر گونه اقدامات اضافی که می‌تواند در مهار شیوع همه‌گیر کرونا نقش داشته باشد، ابراز آمادگی کردند و در این راستا همچنین مقرر شد نشست دیگری در صورت نیاز برگزار شود.

از سویی تیدروس ادهانوم گیبریسوس مدیر سازمان جهانی بهداشت گفت که وزرای بهداشت گروه بیست اقتصاد برتر جهان موسوم به «G20» تلاش‌های زیادی را برای مدیریت بحران شیوع همه‌گیر کرونا ایفا می‌کنند.

او همچنین گفت که بسیاری از کشورهای جهان تدابیر استثنایی مختلفی را برای ممنوعیت انتشار کرونا اتخاذ کرده‌اند که از جمله آن ممنوعیت‌های پروازی، مقررات منع رفت و آمد، علاوه بر آن قرنطینه کامل بعضی مناطق، بستن اماکن مذهبی، دینی و عبادتگاهها برای ممانعت از هرگونه ابتلا موارد به ویروس COVID-19 است که به گفته او جهان را متحد ساخته است.

بنا به گزارش خبرگزاری فرانسه تاکنون تعداد قربانیان مبتلا به ویروس کرونا در جهان به بیش از 166 هزار فوتی افزایش یافته است.

در ایالات متحده آمریکا اما بنا به آمار ثبت شده در دانشگاه هاپکنیز تعداد فوتی‌ها از زمان آغاز شیوع بیماری کرونا به بیش از40,500 هزار نفر رسید.

بنا به آمار دانشگاه هاپکنیز با بیش از740 هزار نفر مبتلا به ویروس کرونا، ایالات متحده اکنون از نظر سرعت شیوع ویروس کرونا در مقدمه کشورهای جهان قرار دارد.