.
.
.

کشته شدن 19 نیروی خیزش مردمی توسط طالبان در ولایت تخار افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقام های ولایت تخار در شمال افغانستان دوشنبه 20 آوریل تایید کردند، در نتیجه حمله طالبان در این ولایت 19 تن از نیروهای خیزش مردمی کشته و پنج تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش طلوع نیوز، محمد جواد هجری سخنگوی والی تخار با تایید این خبر گفت، این رویداد در ولسوالی «خواجه غار» این ولایت رخ داده و اکنون اوضاع در کنترل نیروهای امنیتی است.

در خبری دیگر، مقام های امنیتی ولایت بلخ در شمال افغانستان امروز دوشنبه اعلام کردند، در نتیجه درگیری میان نیروهای امنیتی و طالبان در ولسوالی «شولگره» این ولایت 9 سرباز امنیتی کشته و پنج نفر دیگر به شمول یک کودک زخمی شدند.

به گفته آنها در این درگیری سه جنگجوی طالب به شمول «مولوی سیف الله» فرمانده طالبان نیز کشته شدند.

از سوی دیگر، جاوید فیصل سخنگوی شورای امنیت ملی افغانستان یکشنبه 19 آوریل در توییتی نوشت، گروه طالبان طی هفته گذشته 24 غیرنظامی را کشته و 13 غیرنظامی را زخمی کردند.

فیصل نوشت، این غیرنظامیان به شمول زنان و کودکان در سراسری افغانستان کشته و زخمی شدند و طالبان خشونت را علیه مردم این کشور ادامه داده اند.

وی تاکید کرد، صلح به تعهد مبنی به حمایت از غیرنظامیان و ختم خشونت نیاز دارد. اما گروه طالبان هنوز در این مورد چیزی نگفته است.

گفتنی است این حوادث در شرایطی رخ داده که دولت افغانستان و گروه طالبان در این روزها در حال مبادله زندانیان شان هستند. تا کنون 60 زندانی دولت افغانستان و 361 زندانی طالبان مبادله شده اند.