.
.
.

کشته شدن شش غیرنظامی در انفجاری در پکتیکا افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقام‌های امنیتی افغانستان دوشنبه 20 آوریل تایید کردند، در نتیجه یک حمله انفجاری در ولایت پکتیکا در جنوب شرق این کشور شش غیرنظامی کشته شدند.

ایمیل مومند سخنگوی قول اردوی (سپاه) 203 تندر در زون جنوب شرق افغانستان به روزنامه «هشت صبح» گفت، یک موتر حامل غیرنظامیان در ولسوالی برمل ولایت پکتیکا با ماین کنار جاده ای برخورد کرد که در نتیجه شش غیرنظامی کشته شدند.

مومند اضافه کرد، این ماین توسط گروه طالبان جاسازی شده بود. اما طالبان هنوز در این مورد چیزی نگفته‌اند.

در همین حال، کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان اعلام کرد، در هفته گذشته 18 غیرنظامی کشته شدند که گروه طالبان مسئول کشتن هشت نفر آنهاست.

از سوی دیگر، جاوید فیصل سخنگوی شورای امنیت ملی افغانستان یکشنبه 19 آوریل در توییتی نوشت، گروه طالبان طی هفته گذشته 24 غیرنظامی را کشته و 13 غیرنظامی را زخمی کردند.

فیصل نوشت، این غیرنظامیان به شمول زنان و کودکان در سراسری افغانستان کشته و زخمی شدند و طالبان خشونت را علیه مردم این کشور ادامه داده‌اند.

او تاکید کرد، صلح به تعهد مبنی به حمایت از غیرنظامیان و ختم خشونت نیاز دارد. اما گروه طالبان هنوز در این مورد چیزی نگفته است.

گفتنی است این حوادث در شرایطی رخ داده که دولت افغانستان و گروه طالبان در این روزها در حال مبادله زندانیان شان هستند. تا کنون 60 زندانی دولت افغانستان و 361 زندانی طالبان مبادله شده‌اند.