.
.
.

غنا برای مقابله با کرونا به استفاده از پهپادها روی آورد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شرکت آمریکایی زیپلاین روز دوشنبه 20 آوریل 2020 اعلام کرد کشور غنا از پهپادهای ساخت این شرکت برای مبارزه با کرونا استفاده کرده و تست کرونای افراد خارج از شهرهای بزرگ را با استفاده از پهپادها انجام می‌دهد. تا کنون 834 مورد ابتلای قطعی به کرونا و 19 مورد مرگ بر اثر این ویروس در غنا ثبت شده است.

اولین مورد از انتقال نمونه برای انجام تست کرونا توسط پهپادهای زیپلاین در اول آوریل انجام شد و از آن زمان تا کنون بیش از هزار نمونه از روستاها و مناطق دوردست توسط پهپادها به آزمایشگاه‌های آکرا، پایتخت غنا و کوماسی دومین شهر بزرگ این کشور منقل شده‌اند.

کیلر ریوناودو، مدیر اجرایی شرکت زیپلاین گفت: «استفاده از پهپادها برای انتقال نمونه‌های تست کووید 19 به دولت‌ها اجازه مقابله سریع‌تر با ویروس و نجات جان مردم را می‌دهد.»

اداراه بهداشت غنا اعلام کرد تا تاریخ 15 آوریا 57 هزار مورد تست کرونا انجام داده و ابتلای 834 نفر تایید شده و تا کنون 19 نفر نیز به همین دلیل جان باخته‌اند.

شرکت زیپلاین مجموعه‌ای از پهپادهای را در دو کشور غنا و رواندا برای انتقال خون، واکسن و لوازم بهداشتی ضروری به مناطق روستایی به کار گرفته است.

این شرکت اعلام کرد، پهپادهایش زمان لازم برای انتقال نمونه‌های اخذ شده از بیماران به آزمایشگاه‌ها را از چندین ساعت، به کمتر از یک ساعت رسانده‌اند.