.
.
.

رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا: نمی‌خواهم مسئول مرگ فوتبال ایتالیا باشم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا اعلام کرد که برای دفاع از بازی در کشورش می‌جنگد و نمی‌خواهد مقصر مرگ فوتبال ایتالیا باشد.

بر اساس گزارش وب‌سایت گل، گابریل گراوینا گفت که فدراسیون فوتبال ایتالیا (FIGC) سعی می‌کند فصل 20-2019 سری آ را دوباره آغاز کند و او «نمی‌تواند فوتبال ایتالیا را دفن کند».

سری آ در ایتالیا به دلیل شیوع بیماری کروناویروس در ماه مارس، به حالت تعلیق درآمد و فدراسیون فوتبال ایتالیا پیش از این، اعلام کرد تا زمانی که سلامت و امنیت کلیه افراد مربوطه تضمین نشود، بازی‌ها از سر گرفته نمی‌شود.

وزیر ورزش ایتالیا، وینچنزو اسپادافورا نیز ابراز امیدواری کرد که در تاریخ 4 مه، تمرینات سری آ در اسرع وقت، بار دیگر آغاز شود؛ با توجه به اینکه محدودیت‌های فعلی در مورد فعالیت‌های خارج از خانه، قرار است در 3 مه به پایان برسد.

گراوینا در ادامه گفت: «در حال حاضر دو گروه وجود دارند؛ كسانی كه معتقدند باید تمام فعالیت‌های ورزشی بسته شود و دسته دیگری كه من جزء آنها هستم؛ باور دارند که باید ادامه داد».

او تاکید کرد: «من نمی‌توانم فوتبال ایتالیا را دفن کنم. من مسئولیت دفاع از فوتبال و فعالیت ورزشی را دارم. ما نگران متوقف شدن فوتبال در این مدت نیستیم بلکه نگرانی ما از این بابت است که فوتبال ایتالیا دیگر از سر گرفته نشود و این تاثیر منفی زیادی بر آینده می‌گذارد».

رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا از احتمال آغاز فوتبال ایتالیا از ماه ژوئن خبر داد و ابراز امیدواری کرد که تا آن زمان، ایتالیا آمادگی از سرگیری فعالیت ورزشی را داشته باشد.