.
.
.

ترامپ: تلاش می‌کنیم طرح بازگشایی اقتصاد را در اسرع وقت آغاز کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا شامگاه یکشنبه 19 آوریل 2020 به وقت محلی آمریکا گفت کشورش در تلاش است تا طرح بازگشایی اقتصاد را در اسرع وقت اجرایی کند.

به گزارش خبرگزاری‌ها رئیس جمهوری آمریکا با بیان این‌که مردم حق دارند برای مطالبه بازگشایی تظاهرات کنند، گفت او فرمانداران ایالت‌ها را تشویق می‌کند تا طرح بازگشایی اقتصاد را به طور منظم به مورد اجرا بگذارند.

رئیس جمهوری آمریکادر کنفرانس کمیته بحران آمریکا سخن می‌گفت درباره آخرین تحولات شیوع همه‌گیر ویروس COVID-19 گفت کشورش پیشرفت‌هایی در مقابله با ویروس کرونا به دست آورده و در این راستا تاکنون تعداد 4 میلیون و 180 هزار شهروند آمریکایی، که بالاترین تعداد تست‌های کرونای انجام شده در جهان است، تست‌های تشخیص کرونا را انجام داده‌اند.

از سویی رئیس جمهوری آمریکا ضمن اتهام ایران به عدم شفافیت و پنهان‌کاری درباره تعداد حقیقی مبتلایان و قربانیان کرونا در این کشور، مجددا گفت کشورش آمادگی دارد چنانچه تهران درخواست کند، کمک‌های پزشکی به این ایران ارسال کند.

او همچنین با بیان این‌ که ایالات متحده بزرگترین کشور تولید کننده کیت‌های تست تشخیص کرونا است ضمن نمایش ابزار به کار رفته در انجام تست‌های کرونا گفت دولت او در تلاش است تا تست‌های کرونا به تعداد 20 میلیون عدد در ماه انجام دهد.

ترامپ گفت فاصله‌گیری اجتماعی، قرنطینه عمومی و بستن مرزهای کشور میلیون‌ها انسان را از خطر مرگ به علت ابتلا به کرونا مصون کرد.
رئیس جمهوری آمریکا گفت که کشورش در مقابله با بیماری کرونا مازاد تخت بیمارستانی و دستگاههای تنفس مصنوعی دارد.

از سویی مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا گفت که تاکنون 41 هزار آمریکایی در اثر ابتلا به کرونا فوت شدند و تاکنون بیش از 750 هزار نفر نیز به کرونا مبتلا شده‌اند.

معاون رئیس جمهوری آمریکا گفت امروز دوشنبه کنفرانسی مجازی با حضور فرمانداران ایالت‌ها و برای بررسی طرح بازگشایی اقتصاد کشور برگزاری می‌شود.

از طرفی خبرگزاری رویترز گزارش کرد که تا به امروز تعداد مرگ و میر ناشی از بیماری ابتلا به ویروس جدید کرونا در ایالات متحده از مرز 40 هزار تن گذشته و تعداد مبتلایان نیز به بیش از 750 هزار نفر افزایش یافته است که این بالاترین آمار کشوری ثبت شده در جهان است.

در ماه گذشته نیز بیش از 22 میلیون شهروند آمریکایی برای دریافت کمک هزینه بیکاری ثبت‌نام کردند، همچنین بستن شرکت‌ها، مدارس و اعمال محدودیت‌های شدید مسافرتی تاثیرات بزرگی را بر اقتصاد آمریکا گذاشته است.