.
.
.

بازگشایی فروشگاه‌ها و رستوران‌ها در کره جنوبی در پی کاهش شمار مبتلایان کرونا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پس از کاهش محدویت‌ها مربوط به مقررات قرنطینه و فاصله گذاری اجتماعی و کاهش چشمگیر مبتلایان کرونا و بهبودی اوضاع ناشی از بحران این بیماری در کره جنوبی، مردم این کشور روز دوشنبه 20 آوریل به محل کار خود بر گشتند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، با شروع روند نزولی آمار مبتلایان به ویروس کرونا و نزدیک شدن کره جنوبی به مرحله مهار کامل ویروس در این کشور، مراکز خرید، پارک‌ها، زمین‌های گلف و برخی رستوران‌ها مجددا درهای خود را به روی مشتریان باز کرد.

شمار زیادی از شرکت‌ها از جمله «اس.ک.انوفشن» و «ناور» (Navre) به سیاست کارکردن از منزل که برای مقابله با شیوع کرونا اتخاذ شده بود، پایان داده و کارمندان این شرکت‌ها با رعایت تدابیر بهداشتی به تعطیلی اجباری پایان و به دفاتر خود برگشتند.

با اعلام پایان محدودیت در مقررات قرنطینه در کره جنوبی پارک‌ها، تپه‌کوه‌های سرسبز و زمین‌های گلف این کشور بار دیگر مملو از بازدید کنندگان شد. همزمان مراکز خرید و رستوران‌ها نیز آرام آرام به حالت عادی خود برمی‌گردند.

کره جنوبی از اولین مرحله شیوع گسترده ویروس كرونا در خارج از چین با این بحران روبرو شد اما با اتخاذ سیاست‌های مناسب خیلی زود جلوی شیوع بیماری را گرفت و بر بحران پیروز شد. این کشوری عملا تصویری متفاوت با آنچه در بسیاری از كشورهای دیگر رخ می‌دهد از خود نشان داد. در حالی که بسیاری از پایتخت‌های جهان هنوز تعطیل و مردم آنها در مقررات قرنطینه اجباری در خانه‌ها به سر می‌برند، کره جنوبی به حالت طبیعی خود برگشت.

کیم تائه هیونگ، مهندس 31 ساله کارخانه برق که در سئول زندگی می‌کند، به رویترز گفت: «من عضو یک باشگاه فوتبال محلی هستم و ما روز شنبه برای اولین بار طی دو ماه گذشته به بازی فوتبال رفتیم».

او افزود: «البته ما هنگام بازی ماسک پوشیدیم، هنوز نگران ویروس کرونا هستیم، اما هوا بسیار خوب بود احساس طراوت و نشاط کردم»..

کره جنوبی روز یکشنبه بار دیگر قانون قرنطینه یا فاصله گذاری اجتماعی را به مدت 16 روز دیگر تمدید کرد، اما این کشور با بازگشایی مراکز ورزشی، رستوران‌ها و عبادتگاه‌ها محدودیت‌های اعمال شده را کاهش داد.