.
.
.

ابتلای 20 کارمند ارگ ریاست جمهوری افغانستان به کرونا تایید شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پس از رسانه ای شدن ابتلا 20 کارمند ارگ ریاست جمهوری افغانستان به ویروس کرونا، سخنگوی رئیس جمهوری این کشور این خبر را تایید کرد.

صدیق صدیقی سخنگوی رئیس جمهوری افغانستان به تازگی در گفت وگو با رسانه ها این خبر را تایید کرده گفت، رئیس جمهوری و معاونان شان به ویروس کرونا مبتلا نشده اند.

در همین حال، امرالله صالح معاون اول رئیس جمهوری افغانستان نیز اعلام کرد که آزمایش کرونا داده و نتیجه اش منفی است.

هم چنان روزنامه امریکایی نیویارک تایمز گزارش داده که 40 کارمند ارگ ریاست جمهوری افغانستان به ویروس کرونا مبتلا شده، اما سخنگوی رئیس جمهوری این کشور تنها 20 کارمند ارگ ابتلا به این ویروس کرونا را تایید کرده است.

از سوی دیگر، محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان شامگاه یکشنبه 19 آوریل نشستی را به دلیل مبارزه با تأثیرات منفی ویروس کرونا در کابل برگزار کرد.

براساس اعلامیه ای ارگ ریاست جمهوری افغانستان: «در نشست تاکید صورت گرفت که در برابر تاثیرات منفی اقتصادی ناشی از ویروس کرونا مبارزه صورت گیرد و در چوکات یک برنامه منظم برای رسیدگی به مشکلات مردم، با استفاده موثر از تمام امکانات حکومت پلان ها به گونه واضح تطبیق و عملی گردد».

هم چنان محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان به تاریخ 15 آوریل 2020 در پیام تصویری از مردم خواست برای جلوگیری از یک فاجعه بزرگ ناشی از ویروس کرونا در خانه بمانند. غنی تاکید کرد، تجرید و قرنطینه یک نورم جهانی و توصیه شده از سوی سازمان صحی جهان و متخصصان برای پیشگیری از گسترش این ویروس است.

وی اظهار کرد، با اجرای قیودات و قرنطینه بیشتر شهروندان کشورش بیکار شدند که برای رسیدگی به این معضل شرکت انکشاف ملی روی ایجاد شغل کار می‌کند.

محمد اشرف غنی علاوه کرد، در تمام ولایت‌های افغانستان مراکز تجرید و قرنطینه ساخته می‌شود تا افراد مشکوک و مبتلا به ویروس کرونا در آنجا نگهداری شوند.

رئیس جمهوری افغانستان از مردم خواست ویروس کرونا را جدی بگیرند به توصیه‌های صحی توجه جدی کنند. همچنان وی از طالبان خواست در این شرایط حساس آتش‌بس کنند.

قابل ذکر است به گفته وزارت صحت عامه(بهداشت) افغانستان، آمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور از مرز هزار نفر گذشت.