.
.
.

پومپئو با وصف ایران به بزرگترین حامی تروریسم خواستار تمدید تحریم تسلیحاتی تهران شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مایک پومپئو وزیر خارجه آمریکا، روز یکشنبه 19 آوریل ضمن هشدار در باره زمان پایان تحریم تسلیحاتی ایران که 6 ماه از آن باقی مانده است، بار دیگر رژیم ایران را به بزرگترین حامی تروریسم در جهان توصیف كرد.

وزیر خارجه آمریکا در توییتی نوشت: «تحریم تسلیحاتی کشوری که بزرگ‌ترین حامی تروریسم در جهان است، شش ماه بعد به پایان می‌رسد».

پومپئو افزود: «شورای امنیت سازمان ملل است باید پیش از آن که خشونت‌های ایران تشدید شود و یک مسابقه تسلیحاتی جدید در خاورمیانه به راه بیافتد، تحریم‌های تسلیحاتی ایران را تمدید کند».

او اضافه کرد:«ایران سال گذشته به همسایگان خود موشک بالستیک شلیک کرد، نفتکش‌ها را مین‌گذاری کرد و به تصرف درآورد، به مناطق جنگی اسلحه قاچاق کرد و یک جت مسافربری غیرنظامی را سرنگون ساخت، لذا نمی‌توانیم خطر این که ایران سلاح‌های پیشرفته‌تری بخرد و تسلیحات خود را به طرف‌های غیر مسئول منتقل کند».

پیش از وزیر خارجه آمریکا برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در مورد ایران، نیز از شورای امنیت سازمان ملل خواسته بود که تحریم تسلیحاتی ایران را تمدید کند.

بر اساس قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل که سال 2015 پس از توافق هسته‌ای کشورهای قدرتمند جهان با تهران صادر شد، خرید و فروش تسلیحاتی با ایران به مدت پنج سال ممنوع است. این تحریم‌ها اکتبر سال 2020 پایان خواهد یافت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم