.
.
.

کشتی‌گیر ایرانی پس از محرومیت: عمدا دوپینگ کردم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

فرنگی‌کار سابق تیم ملی ایران، با بیان اینکه حق او را ندادند، «دلزده» شدن از کشتی را دلیل انجام عمدی دوپینگ عنوان کرد تا بتواند تیم ملی را ترک کند.

روز گذشته، فدراسیون کشتی ایران از محرومیت سه عضو تیم ملی کشتی این کشور به دلیل استفاده از مواد غیرمجاز دوپینگ خبر داد، کیوان رضایی از جمله این کشتی‌گیران است.

این کشتی‌گیر در گفت‌وگو با ایسنا، یکشنبه 19 آوریل 2020، پس از محرومیت توسط نادو (ستاد ملی مبارزه با دوپینگ)، ارتکاب این تخلف را به عنوان تنها راه‌حل پیش روی خود برای کنار گذاشتن کشتی اعلام کرد.

او درباره محرومیت چهار ساله خود از حضور در تمامی میادین کشتی به دلیل دوپینگ، اظهار کرد: «در مسابقات مرحله نهایی لیگ‌ برتر کشتی فرنگی که آبان سال گذشته در یزد برگزار شد به عمد و با آگاهی کامل مرتکب دوپینگ شدم و هیچ اعتراضی هم ندارم».

رضایی، با تاکید بر عدم پشیمانی از کاری که انجام داده، اعلام کرد که از یک سال و نیم پیش تصمیم داشته تیم ملی را ترک کند اما پدر و مادرش و چند مسئول دیگر در رشته کشتی، مانع او شده بودند.

او با گلایه از بی‌توجهی‌هایی که تجربه کرده، توضیح داد که وقتی سه سال قهرمان کشور شده بود به هیچ مسابقه‌ای حتی تورنمنت خارجی اعزام نشد و در حالی که بهترین نتیجه را در بین کشتی‌گیران کسب کرده بود او را به مسابقات آسیایی نفرستادند.

این فرنگی‌کار ایرانی در ادامه افزود: «اردوی بعد از آسیایی من را دعوت کردند، حقم را ندادند و در مجموع حدود سه سال در اردوها برای خودم می‌چرخیدم که همین موضوع باعث شد از کشتی دلزده شوم و به فکر حضور در MMA (هنرهای رزمی ترکیبی) بیفتم».

کشتی‌گیران متادون مصرف می‌کنند تا تست اصلی را پاک کنند.

او علت محرومیت سبک‌تر دو کشتی‌گیر دیگر تیم ملی را «مصرف متادون» عنوان کرد که باعث می‌شود تست اصلی پاک شود و تنها برای 6 ماه محروم شوند، چون متادون تنها یک مسکن است.

گفتنی است، روز گذشته با اعلام نادو (ستاد ملی مبارزه با دوپینگ)، سه کشتی‌گیر تیم ملی ایران، به دلیل استفاده از مواد غیرمجاز، با محرومیت روبه‌رو شدند.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، ستاد مبارزه با دوپینگ ایران در نامه‌ای به فدراسیون کشتی، اعلام کرد که مرتضی قیاسی چکا به مدت 6 ماه، رسول گرمسیری به مدت یک سال و کیوان رضایی به مدت چهار سال با محرومیت روبه‌رو شده‌اند و شروع محرومیت نامبردگان از تاریخ 3 اسفندماه سال 1398 آغاز شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم