.
.
.

مرگ 1891 نفر طی 24 ساعت گذشته در آمریکا بر اثر بیماری کرونا

شمار جانباختگان کرونا در آمریکا به 38664 نفر رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ایالات متحده آمریکا شامگاه شنبه 18 آوریل 2020 از مرگ 1،891 نفر طی 24 ساعت گذشته بر اثر بیماری کرونا خبر داد.

دانشگاه جان هاپکینز که هر روز آمار جانباختگان و مبتلایان جدید به ویروس کرونا در آمریکا را اعلام می‌کند، شامگاه شنبه از مرگ 1891 نفر در 24 ساعت گذشته در این کشور خبر داد.

نیویورک
نیویورک

طبق گزارش آخرین آمار دانشگاه جان هاپکینز، شمار جانباختگان کرونایی در آمریکا تا شامگاه شنبه به 38.664 نفر رسید.

این دانشگاه همپنین اعلام کرد که تعداد مبتلایان به ویروس کرونا به 732197 رسیده است.

آمار تلفات در چین : 16 مورد ابتلا و فوتی صفر

کمیسیون بهداشت ملی چین روز شنبه 18 آوریل اعلام کرد تنها 16 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در این کشور ثبت کرده است این عدد از تاریخ 17 مارس تاکنون به عنوان کمترین عدد ابتلا به این ویروس به شمار می رود.

چین
چین

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در چین از چند هفته پیش روند نزولی به خود گرفته است. کمترین تعداد مبتلایان در چین در تاریخ 17 مارس ثبت شده بود که 27 نفر بودند اما روز گذشته با اعلام 16 نفر مورد جدید ابتلا در کل کشور، نشان می دهد که روند کاهش همچنان ادامه دارد.
کمیسیون بهداشت ملی چین از آغاز ماه مارس تاکنون همواره در بیانیه های خود اعلام کرده که اغلب مبتلایان جدید به ویروس کرونا کسانی هستند که از خارج وارد چین شده‌اند.


کمیسیون بهداشت ملی چین همچنین افزود: «موارد جدید کشف شده در افرادی که علائمی از بیماری را نشان نمی دهند به 44 مورد رسیده است کهنسبت به 54 مورد روز قبل کاهش یافته است».

این کمیسیون افزود: «سه مورد از موارد جدید باز از خارج از کشور بوده اند».

کمیسیون بهداشت ملی چین اعلام کرد طی 25 ساعت گذشته این کشور هیچ تلفات جدیدی بر اثر کرونا نداشته است.

ابتلا به کرونا در کره جنوبی نیز مانند چین روند نزولی دارد

براساس اعلام مرکز کنترل و پیشگیری بیماری در کره جنوبی، روز یکشنبه اعلام کرد، هشت مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا ثبت شده است. این اولین بار طی دو ماه گذشته است که سئول از کاهش مبتلایان جدید به کرونا به عدد تک رقمی (8) یعنی کمتر از 10 نفر در 24 ساعت گذشته خبر می دهد.

تعداد کل مرگ و میر و مبتلایان به کرونا در کره جنوبی طبق آمار رسمی این کشور، تاکنون 10،661 نفر مبتلا و 234 مورد فوتی داشته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم