امیر کویت: بدون پای‌بندی به تدابیر بهداشتی در مبارزه با کرونا موفق نخواهیم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

شیخ صباح آل احمد آل جابر الصباح، امیر کویت، یکشنبه 19 آوریل، تأکید کرد که مبارزه با کرونا بدون پای‌بندی به تدابیر بهداشتی، موفق نخواهد شد.

امیر کویت، با بیان این که کشور با آغاز بازگشت شهروندان کویتی ازخارج پیش از فرارسیدن ماه رمضان، جوی ازشادمانی و سرور زاید‌الوصف را تجربه می‌کند، توضیح داد که دولت با توجه به شیوع ویروس کورنا، تلاش‌های سترگی را برای بازگشت همه شهروندان، انجام داده است.

Advertisement

امیر کویت در سخنرانی امروز یکشنبه 19 آوریل افزود: شهروندان که از خارج از کشور باز می‌گردند باید مقررات قرنطینه را رعایت کرده و همچنین تعهد پایدار به دستورالعمل‌های صادر شده از سوی مقامات ذیربط برای کنترل این ویروس، داشته باشند زیرا کویت بدون پای‌بندی به تدابیر بهداشتی، به موفقیت دست نخواهد یافت.

شیخ دکتر ناصر المحمد الصباح، وزیر خارجه کویت، ورود نخستین پرواز برای تخلیه شهروندان کویتی از خارج از کشور به دبی را تأیید کرد و امروز 19 آوریل، در توییتی در حساب کاربری رسمی خود اظهار داشت: اولین پرواز حامل شهروندان کویتی از خارج، ساعت هفت صبح در دبی به زمین نشست و کویت این پروازها را برای تخلیه شهروندان خود از خارج کشور، پی خواهد گرفت.

قابل توجه است که نخستین پروازها برای تخلیه شهروندان کویتی از خارج از کشور، به بیمارانی تخصیص یافت که نیازی به تخت پزشکی و همراهان نداشتند. این پروازها همچنین شامل گردشگران و کارمندان در ماموریت‌های ویژه شد و روند تخلیه تا 7هفتم ماه مه آینده، ادامه دارد.

اداره کل گمرکات با صدور بخشنامه‌ای، همه بنادر کویت را ملزم به اجرای تدابیر سخت‌گیرانه در مورد کشتی‌های حامل مواد غذایی به کشور نمود که درحقیقت بخشی از تلاش‌های دولت برای جلوگیری از پاندمیک کرونا( کووید 19) است.

این بخشنامه بر اختصاص دادن تیم‌های کاری برای حضور در کشتی‌های بازرگانی به منظور معاینه خدمه کشتی و حصول اطمینان از نبود موارد ابتلاء یا افراد ناقل کرونا در کشتی و منحصر ساختن اعطای مجوز ورود به کشتی‌های پولادین (و نه کشتی‌های چوبی)، تاکید کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم