پوزش‌خواهی النصره از آنکارا پس از تهدید ویدئویی به بریدن سر سربازان ترکیه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

گروه هيئة تحريرالشام (النصره پیشین) با انتشار بیانیه ویژه‌ای به زبان ترکی، مبادرت به پوزش‌خواهی از ترکیه پس از انتشار ویدئویی نمود که طی آن، شماری از عناصر آن، نیروهای ارتش ترکیه را در حومه استان ادلب ریشخند و آن‌ها را تهدید به جدا کردن سر از بدنشان کرده بودند.

شبکه «اباء» وابسته به هيئة تحريرالشام، دو روز پیش این عذرخواهی را در وب‌سایت خود نشر داد و تأکید کرد که جنگاوران این گروه با سربازان ارتش ترکیه، هم سنگر هستند.

در این بیانیه همچنین با اعلام مردود بودن اقدامات این عناصر، قول داده شده که این عناصر، شناسایی و مورد بازخواست قرار بگیرند.

درادامه این بیانیه آمده است که «ارتش ترکیه، شریک در نبرد انقلاب سوریه با رژیم حاکم و متحدانش است و درکنار جنگاوران هيئة تحريرالشام در نبردها شرکت داشته و در دفاع از سرزمین‌های آزاد شده، جانفشانی کرده اند.»

این پوزش خواهی پس از انتشار ویدئویی از عناصر هيئة تحريرالشام در منطقه‌ای در حومه شهر ادلب انجام شد که در حال خداحافظی با سربازان ارتش ترکیه عقب نشینی کرده از این منطقه به دیگر نقاط واقع در این استان نزدیک به مرز با ترکیه، بوده و آنها را تهدید به بریدن سر و آویزان کردن سرهای بریده آنها می‌کردند.

قابل توجه است که استان ادلب در شمال سوریه، مشمول توافق اخیر میان روسیه و ترکیه بود که متضمن چندین ماده مربوط به برقراری آتش‌بس، از جمله ایجاد گشت‌های مشترک بود اما این توافق به مذاق هيئة تحريرالشام خوش نیامد که به شکل ضمنی، «هم پیمان» ترکیه است که چشم خود را بر عملکرد این گروه‌های تندرو، بسته و بارها در گذشته و برغم إصرار روسیه به بیرون راندن این گروه‌ها از ادلب، در این کار مماطله کرده بود.

قابل توجه است، مرکز آشتی ویژه روسیه در سوریه، تاکید کرد که مسکو و آنکارا از چهارشنبه گذشته، چهارمین گشت مشترک را در ادلب راه‌اندازی کردند.

این گشت مشترک که بخشی از تلاش‌های دو کشور برای پشتیبانی از توافق آتش‌بس در منطقه است، بزرگراه ام4 را زیر پوشش گرفت که شهرهای حلب و لاذقیه را به هم پیوند می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم