وزارت‌ دفاع افغانستان: ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان همیشه دروغ‌پراکنی می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

فواد امان معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی افغانستان شنبه 18 آوریل در توییتی نوشت، ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان همیشه دروغ‌پراکنی می‌کند.

امان نوشت: «همه می‌دانیم که ذبیح‌الله مجاهد همیشه دروغ‌پراکنی می‌کند و جز دروغ چیزی به گفتن ندارد».

اما ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان هنوز در این مورد چیزی نگفته است.

از سوی دیگر، جاوید فیصل سخنگوی شورای امنیت ملی افغانستان شنبه 18 آوریل در نشست خبری در کابل گفت، از 60 زندانی که طالبان آزاد کرده‌اند فقط 19 نفر آن نظامی‌اند و دیگران غیرنظامی می‌باشند.

به گزارش منابع خبری، فیصل اضافه کرد، گروه طالبان باید زندانیان دولت افغانستان را براساس فهرست آزاد کنند و تا کنون زندانیان که این گروه آزاد کرده‌اند شامل این فهرست نیستند.

در همین حال، ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان در توییتی نوشت، تا کنون 60 زندانی دولت افغانستان از قید این گروه آزاد شده اند.

هم چنان دولت افغانستان تا کنون 361 زندانی طالبان را آزاد کرده است، اما نمایندگان طالبان می‌گویند، این زندانیان آزاد شده شامل فهرست شان نیست.

گفتنی است که توافقنامه صلح میان امریکا و طالبان به تاریخ 29 فوریه 2020 در دوحه قطر امضا شد. نمایندگان طالبان می‌گویند، براساس این توافقنامه باید پنج هزار زندانی شان و یک هزار زندانی دولت افغانستان آزاد شوند پس از آن مذاکرات بین‌الافغانی شروع می‌شود.

از جانب دیگر، براساس این توافقنامه صلح باید نیروهای خارجی تا 14 ماه دیگر افغانستان را ترک کنند، اما مقام‌های امریکایی گفته‌اند که خروج سربازان‌شان براساس اوضاع و شرایط کابل صورت می‌گیرد.

اما روزنامه نیویارک تایمز جمعه 17 آوریل به نقل از مقام‌های ارشد امریکایی گزارش داد، واشنگتن می‌خواهد شماری از نیروهای سازمان اطلاعات مرکزی امریکا (سیا) را از پایگاه‌های سربازان امریکایی در افغانستان خارج کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم