دونالد ترامپ: تعداد قربانیان چینی کرونا بیشتر از آمریکایی‌هاست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا کماکان به انتقاد از عدم شفافیت چین درباره ویروس کرونا ادامه داده و روز جمعه 17 آوریل 2020 گفت که تعداد قربانیان چینی کرونا بیشتر از آمریکایی‌هاست.

پس از بازشماری تعداد کشته‌شدگان در شهر ووهان چین که خاستگاه کرونا است و اضافه شدن 1300 نفر دیگر به شمار قربانیان، ترامپ در صفحه توئیترش نوشت که قربانیان کشوری با جمعیت میلیاردی بسیار بیشتر از مقداری است که مقامات پکن اعلام کرده‌اند.

براساس آمار جدید تعداد کشته‌ها در چین به 4 هزار و 632 نفر و در شهر ووهان با افزایشی 50 درصدی به 3 هزار و 869 نفر رسید.

رئیس‌جمهوری آمریکا تاکید کرد که تعداد قربانیان کووید19در چین بسیار بیشتر از ارقام اعلام شده است و گفت که این رقم برابر با 33 هزار قربانی آمریکایی نیست و بسیار بیشتر است.

پس از ناآرامی‌های ناشی از انتشار #کرونا در جهان، این اولین بار نیست که رئیس‌جمهوری آمریکا از چین انتقاد می‌کند. او پیش از این کرونا را "ویروس چینی" خوانده بود و این روزها نوبت "آزمایشگاه چینی" در ووهان رسیده که گفته می‌شود ویروس از آنجا منتشر شده و بیش از 2 میلیون نفر در 193 کشور جهان را مبتلا کرد.

در سوی مقابل چین و به ویژه پس از سخنان روز پنج‌شنبه امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه، به اتهامات روزافزون آمریکا و اروپا درباره عدم شفافیت در پرونده کرونا واکنش نشان داد و دستکاری ارقام و اعداد مبتلایان و کشته‌های این پرونده حساس را رد کرد. مقامات ووهان اما اعلام کردند که درباره تعداد قربانیان اشتباه کرده‌اند، زیرا آنها که در خانه‌هایشان جان باخته‌اند را شمارش نکرده‌اند.

چین دولت آمریکا را متهم کرد تلاش می‌کند با پرداختن به نظریه انتشار ویروس کرونا از آزمایشگاهی در ووهان، نگاه‌ها را از ضعف‌هایش در پرونده انتشار ویروس به سوی دیگر منعطف کند.

به گزارش دانشگاه جان هاپکینز تعداد کشته‌های کرونا در آمریکا به 33 هزار نفر رسید. در 24 ساعت گذشته در این کشور 4491 نفر جان باختند. این عدد از مجموع کشته‌های کل کشور 1.4 میلیارد نفری چین بیشتر است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم