تلنبار شدن جنازه‌ها در مادرید و توقف 14 آرامستان از پذیرش اجساد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

با وجود پایین بودن نرخ مرگ و میر روزانه در اسپانیا ناشی از ویروس کرونا در چند روز گذشته ، پایتخت این کشور در مسئله دفن اجساد جان‌باختگان این بیماری همه‌گیر که هزاران تن در اسپانیا را به کام مرگ فرستاده، با مشکلی حقیقی روبرو است.

به گزارش روز شنبه 18 آوریل خبرنگار العربیه/الحدث، اسپانیا در طی 24 ساعت گذشته، 585 مورد مرگ اضافی را ثبت کرده و بیش از نیمی از قربانیان، از اهالی مادرید هستند.

علاوه بر این، خبرنگار العربیه/الحدث خاطرنشان كرد كه مسئولان پایتخت اسپانیا در راستای تعامل با آمار بالای جان باختگان، یک سالن پاتیناژ را به مرکز موقتی برای کالبدشکافی تبدیل کردند.

بسته بودن آرامستان‌های پایتخت

او همچنین به این واقعیت اشاره کرد که 14 آرامستان مادرید به دلیل شمار زیاد اجساد جان‌باختگان و نبود تجهیزات حفاظتی برای کارکنان خود، پذیرش اجساد را متوقف کردند.

براساس بیانیه روز شنبه 18 آوریل وزارت بهداشت، اسپانیا پس از آمریکا و ایتالیا، سومین كشور ازجنبه آسیب‌های ناشی از کرونا است زیرا بیش از 20 هزار مورد مرگ در اثر کووید 19 در این کشور ثبت شده است.

از زمان آغاز ابتلا به این پاندمیک، 20043 نفر در اثر ویروس 19 جان باخته‌اند. شمار مرگ و میر ناشی از کرونا در اسپانیا طی 24 ساعت، 565 مورد افزایش یافته که در مقایسه با 582 مورد مرگ روز جمعه 17 آوریل، بیانگر کاهشی جزئی در آمار مرگ و میر ناشی از کرونا دراسپانیا است.

با این حال، برغم اختلاف نظر درباره شما واقعی قربانیان، مقامات اسپانیایی بر این باورند که نقطه اوج کرونا در اسپانیا در اوایل آوریل، پشت‌سر گذاشته شد که آمار مرگ و میر روزانه در 2 آوریل به 950 رسیده بود.

سخت‌گیرانه‌ترین تدابیر جداسازی

اسپانیا از 14 مارس شاهد اجرای یکی از سخت‌گیرانه‌ترین تدابیر فاصله‌گذاری اجتماعی در اروپا است به شکلی که اجازه خروج از خانه، صرفا برای خرید مواد غذایی، دارو یا گردش دادن سگ‌ها داده شده و فرزندان به هیچ وجه، اجازه بیرون رفتن از خانه ندارند.

اجرای این تدابیر تا 25 آوریل، تمدید شد اما پدرو سانچز، نخست‌وزیر، هفته گذشته اعلام کرد که این تدابیر احتمالا بار دیگر نیز تمدید خواهد شد.

با این حال، پس از دو هفته توقف شبه کامل چرخ‌های اقتصاد اسپانیا از اواخر مارس تا اواسط آوریل، بخشی از کارگران کارخانه‌ها و کارگاه‌ها، فعالیت خود را از روز دوشنبه گذشته از سر گرفتند، در حالی که کار از راه دور، هنوز هم در هر شرایطی که ممکن باشد، روند غالب است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم