‏تصویری؛ ناتو به هدف مبارزه با کرونا به سربازان افغان لوازم بهداشتی کمک کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

مأموریت حمایت قاطع ناتو مستقر در افغانستان پنج شنبه 16 آوریل به هدف مبارزه با ویروس کرونا به نیروهای امنیتی افغان لوازم بهداشتی کمک کرد.

ناتو با نشر اعلامیه‌ای نوشت، این لوازم بهداشتی شامل 13 هزار ماسک، 13 هزار مواد ضد عفونی، دماسنج، دستکش، عینک محافظ و دیگر تجهیزات محافظتی‌اند.

در این اعلامیه ذکر شده که این موادهای بهداشتی به مسئولان قول اردوی 215 میوند در ولایت هلمند در جنوب افغانستان تحویل داده است.

در همین حال، قول اردوی (سپاه) 215 میوند در صفحه رسمی فیسبوک‌اش نوشت، این لوازم بهداشتی به نیروهای امنیتی توزیع می‌شود.

از سوی دیگر، دفتر والی هرات نیز اعلام کرد، نخستین محموله وسایل و تجهیزات طبی از سوی فرمانده حمایت قاطع زون غرب در اختیار ریاست صحت عامه این ولایت قرار گرفت.

دفتر والی هرات در صفحه رسمی فیسبوک‌اش نوشت: «این محموله شامل هفت قلم انواع عینک های محافظتی، ماسک، مایع ضد عفونی، لباس های مخصوص، دستکش، ماسک جراحی و سایر امکانات می باشد که در هماهنگی با ریاست نماینده گی وزارت خارجه از سوی قوماندانی حمایت قاطع در زون غرب تهیه و امروز (پنج شنبه 16 آوریل) در اختیار ریاست صحت عامه (هرات) قرار گرفت».


قابل ذکر است که وزارت امور داخله افغانستان به تاریخ 12 آوریل اعلام کرد، اولین سرباز پولیس بر اثر ویروس کرونا در شهر کابل جان باخت.

این وزارت با نشر اعلامیه‌ای از ایجاد یک واحد ویژه برای مبارزه با ویروس کرونا در شفاخانه 300 بستر پولیس خبر داد.

در این اعلامیه آمده بود، این واحد ویژه در شفاخانه 300 بستر پولیس به هدف وقایه و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در صفوف پولیس ایجاد گردیده و به شکل دوامدار درهماهنگی با سایر مراکز صحی پولیس فعالیت می‌کند.

از جانب دیگر، براساس گفته وزارت صحت عامه افغانستان، آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به 840 نفر رسیده که از این میان 30 نفر بر اثر ویروس کرونا جان باخته و 54 نفر دیگر بهبود یافته‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم