یک سوم کادر ناوهواپیمابر شارل دو گل فرانسه به کرونا مبتلا شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت نیروهای مسلح فرانسه شامگاه چهارشنبه 15 آوریل 2020 اعلام کرد طبق نتایج آزمایش‌های تشخیصی انجام شده بیش از یک سوم کادر ملوانی ناوهواپیمابر شارل دو گل فرانسه به ویروس جدید کرونا COVID-19 مبتلا هستند.

به گزارش خبرگزاری فرانس پرس ناوهواپیمابر شارل دو گل یکشنبه گذشته و در پی شناسایی موارد ابتلا به ویروس کرونا در میان خدمه و ملوانان این ناو به طور زودهنگام به فرانسه بازگشت.

وزارت نیروهای مسلح فرانسه در بیانیه‌ای گفت:« تا تاریخ 14 آوریل تست‌های تشخیص کرونا برای 1767 تن از کادر ملوانی از گروه نیروی هوایی دریایی انجام شد. اکثریت غالب تست‌های انجام شده در مورد ملوانانی از ناوهواپیمابر انجام شد که تست‌های 668 تن از آنها مثبت تشخیص داده شد».

از جمله این تعداد ملوانان مبتلا به کرونا «31 تن در بیمارستان سانت آن وابسته به وزارت نیروهای مسلح در تولون در جنوب فرانسه و یکی در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدند.

همچنین جمعه گذشته وزارت ارتش‌های فرانسه از ابتلای 50 تن از کادر ناوهواپیمابر شارل دوگل به ویروس کرونا خبر داد و گفت که 3 ملوان در چارچوب «تدابیر پیشگیرانه» به کشورشان منتقل شدند.

این وزارتخانه همچنین اعلام کرد 24 ساعت پس از مظنون شدن به وجود مبتلایان به ویروس کرونا در این ناو هواپیمابر «نتایج 66 تست انجام شده نشان داد 50 تن به بیماری COVID-19 مبتلا شده‌اند که ویروس کرونا بر اثر انتشار در ناوهواپیمابر شارل دو گل به آنها منتقل شده است».

در این بیانیه همچنین توضیح داده شد که «در حال حاضر هیچ‌گونه وخامتی در اوضاع سلامتی ملوانان مستقر در این ناو هواپیمابر گزارش نشد». و «تا کنون چگونگی انتقال ویروس کرونا به ناوهواپیمابر شناسایی نشده است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید