کشته شدن 9 سرباز ارتش افغان در حمله طالبان در لوگر افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع ملی افغانستان پنج شنبه 16 آوریل در توییتی نوشت، در نتیجه حمله طالبان در ولایت لوگر در جنوب کشور 9 سرباز ارتش کشته شدند.

این وزارت در ادامه نوشت، جنگجویان طالبان بالای پاسگاه های امنیتی در «قلعه دشت» ولسوالی چرخ ولایت لوگر در جنوب افغانستان حمله کردند که با مقاومت شدید «دفاعی» نیروهای امنیتی رو به رو شدند.

وزارت دفاع ملی افغانستان تایید کرد، در این رویداد 9 سرباز ارتش کشته شدند به گروه طالبان نیز تلفاتی سنگین وارد شده است، اما این وزارت از آمار دقیق تلفاتی طالبان چیزی نگفته است.

در همین حال، محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان شامگاه چهارشنبه 15 آوریل در پیام تصویری از گروه طالبان خواست در این شرایط حساس کرونایی دست از جنگ بردارند و آتش بس کنند.

از سوی دیگر، رولاند کوبیا، نماینده ویژه اتحادیه اروپا برای افغانستان از تمام گروهای درگیر در این کشور خواسته به آتش بس فوری بشردوستانه که توسط سازمان ملل متحد در سراسری جهان اعلام شده، احترام بگذارند.

کوبیا در توییتی تاکید کرده است که شیوع ویروس کرونا در حال گسترش است و هیچ دلیل قانع کننده مبنی بر رد آتش بس وجود ندارد، پس چرا تا کنون آتش بس در افغانستان برقرار نشده است؟

قابل ذکر است که مقام های ولایت فاریاب در شمال افغانستان اعلام کردند که تیم های صحی دولت و گروه طالبان به گونه مشترک علیه ویروس کرونا مبارزه می کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید