پارلمان اروپا: سانسور درباره حقیقت شیوع ویروس کرونا «سلاحی کشنده» است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پارلمان اروپا پنج‌شنبه 16 آوریل 2020 با بیان این‌که تعلیق آزادی‌ها، ترس و دروغ سلاحی در برابر ویروس کرونا نیست، هر گونه پنهان‌کاری درباره حقیقت شیوع ویروس جدید کرونا را«سلاحی کشنده» دانست.

به گزارش خبرگزاری‌ها این در حالی است که گنزالس بونس نماینده حزب ملت اروپایی در پارلمان اروپا کشور چین را به پنهان کردن حقایق متهم کرد و گفت:« پکن حقایق درباره شیوع بیماری را مخفی کرده و اطلاعات ارائه شده آن غلط بوده است».

از سویی داسیان سیلیوز عضو لیبرال پارلمان اروپا در جلسه روز پنج‌شنبه این پارلمان، خودخواهی بعضی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و ضعف کمیساریای اروپایی را باعث اقدام‌های نامنظم اداره بحران در مقابله با ویروس کرونا عنوان کرد.

شکست اروپایی و اتهام‌زنی به چین

استیپان گنزالس بونس نماینده اسپانیا در پارلمان اروپا همچنین از مرگ 5000 تن از مردم اسپانیا در خانه‌هایشان خبر داد که تعدادشان در آمارهای اعلام شده ذکر نشده است.

این در حالی است که پرسش‌های زیادی در میان اروپایی‌ها درباره ناکامی اتحادیه اروپا در اتخاذ اقدامات و تدابیر هماهنگ برای مقابله بحران شیوع بیماری کرونا که تاکنون به 193 کشور و منطقه جهان امتداد یافته، مطرح شده است.

این جلسه پارلمان اروپا همزمان با آن منعقد شده که آمریکا چین را به پنهان‌کاری درباره منبع انتشار ویروس کرونا که از شهر ووهان چین در دسامبر سال گذشته آغاز شده متهم می‌کند که این طرح اتهام روز پنج‌شنبه بلافاصله واکنش چین را در پی داشت.

وزارت خارجه چین در این‌باره اعلام کرد که سازمان جهانی بهداشت تاکید کرده که این سازمان هیچ گونه دلیلی را نیافته مبنی بر این‌که ویروس کرونا، که تاکنون بیش از 2 میلیون نفر را در جهان مبتلا کرده، در یکی از آزمایشگاه‌ها ساخته شده باشد.

چاو لی جیان سخنگوی وزارت خارجه چین این اظهارات را در واکنش به سؤالی درباره اتهاماتی مطرح کرد که ویروس کرونا را ساخت یکی از آزمایشگاه‌هایی دانستند که در شهر ووهان در مرکز چین واقع است، جایی که در اواخر سال گذشته انتشار ویروس جدید کرونا از آن جا شروع و در همه جهان شیوع پیدا کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید