شمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به 840 نفر رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وحیدالله مایار سخنگوی وزارت صحت عامه(بهداشت) افغانستان پنج شنبه 16 آوریل در نشست خبری در کابل اعلام کرد، در 24 ساعت گذشته 56 مورد مثبت تازه ویروس کرونا در کشور ثبت شد که با ثبت این موارد آمار مجموع مبتلایان به 840 نفر رسید.

به گزارش منابع خبری، مایار اضافه کرد، تا کنون 30 نفر بر اثر ویروس کرونا در افغانستان جان باخته و 54 نفر دیگر بهبود یافته‌اند.

Advertisement

این در حالیست که وزارت صحت عامه افغانستان تایید کرده که سه معاون این وزارت از وظیفه برکنار شدند.

از سوی دیگر، محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان شامگاه چهارشنبه 15 آوریل در پیام تصویری از مردم خواست برای جلوگیری از یک فاجعه بزرگ ناشی از ویروس کرونا در خانه بمانند.

غنی تاکید کرد، تجرید و قرنطینه یک نورم جهانی و توصیه شده از سوی سازمان صحی جهان و متخصصان برای پیشگیری از گسترش این ویروس است.

وی اظهار کرد، با اجرای قیودات و قرنطینه بیشتر شهروندان کشور بیکار شدند که برای رسیدگی به این معضل شرکت انکشاف ملی روی ایجاد شغل کار می کند.

محمد اشرف غنی علاوه کرد، در تمام ولایت های افغانستان مراکز تجرید و قرنطینه ساخته می شود تا افراد مشکوک و مبتلا به ویروس کرونا در آنجا نگهداری شوند.

رئیس جمهوری افغانستان از مردم خواست ویروس کرونا را جدی بگیرند به توصیه های صحی توجه جدی کنند. هم چنان وی از طالبان خواست در این شرایط حساس آتش‌بس کنند.

در همین حال، مقام های اداره تنظیم زندان های افغانستان به رسانه‌ها گفته‌اند، برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تا کنون 5300 زندانی از زندان های کشور آزاد شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم