سازمان ملل متحد: تنها واکسن کرونا می‌تواند جهان را نجات دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با جدی‌تر شدن نگرانی‌ها در باره احتمال شیوع کرونا در قاره آفریقا، سازمان ملل متحد کشورهای جهان را به کوشش برای تولید واکسن ضد ویروس کرونا برای نجات میلیون‌ها انسان در جهان فراخواند.

آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد روز چهارشنبه گفت، تنها با توليد واکسن كرونا جهان احساس ارامش کرده و زندگی به حالت طبیعی خود بر می‌گردد.

او اظهار داشت تنها راه پایان دادن به کووید 19، همکاری میان همه کشورها برای تولید واکسنی برای این بیماری است.

گوترش در سخنانی که از طریق یک کنفرانس ویدیویی و با شرکت بیش از 50 تن از رهبران کشورهای آفریقایی برگزار شد، گفت :« یک واکسن مطمئن و موثر می‌تواند تنها وسیله ممکن برای بازگرداندن دنیا به وضعیتی با فضای عادی باشد.»

او اضافه کرد: «ساخت چنین واکسنی جان میلیون‌ها انسان را نجاد و از هدر رفتن میلیاردها دولار جلوگیری می‌کند».

دبیرکل سازمان ملل خواستار تسریع روند تلاش‌ها برای ساخت واکسن ضد کرونا و قرار دادن این واکسن در دسترس همگان برای غلبه بر ایت بیماری در جهان شد.

گوترش افزود: «ما نیاز به تلاش‌های بلندپروازانه و رویکردهای هماهنگ و خوشبینانه داریم تا به این ترتیب سرعت ساخت و مقدمات توزیع آن از هم اکنون تا آخر 2020 آماده شود».

دبیر کل سازمان ملل با اشاره به فراخوان روز 25 مارس گذشته برای اجرای طرحی انسان‌دوستانه گسترده علیه کرونا در جهان که طی آن دو میلیارد دلار کمک درخواست کرده بود، گفت که تا کنون 20 درصد این مبلغ جمع‌آوری شده است.

گوترش با تشکر و قدردانی از همه رهبران کشورهای آفریقایی که اقدامات مناسبی را برای جلوگیری از شیوع کرونا اتخاذ کرده‌اند، گفت: « سازمان جهانی بهداشت وابسته به سازمان ملل تا کنون به 47 کشور آفریقایی کیت تست کرونا داده است.

او همچنین افزود که سازمان ملل و کشورهای آفریقایی برای مبارزه با این بیماری همه گیر با هم کار می کنند و او از تلاش‌های اولیه دولت‌ها برای پیشگیری از انتقال بیماری و آماده سازی برای مقابله با آسیب‌های اقتصادی ناشی از این ویروس قدردانی کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید