روسیه آغوش خود را برای همکاری با آمریکا در مبارزه با کرونا گشود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سرانجام روسیه پنج‌شنبه 16 آوریل2020، آمادگی خود را برای همکاری با آمریکا در راستای مقابله با پاندمیک کرونا اعلام داشت که بیش از دو میلیون نفر در سراسر جهان را مبتلا کرده و علائم هشدار دهنده‌ای را در مسکو، با توجه به روند فزاینده شمار روزانه موارد ابتلاء کرونا در کشور، نمایان ساخته است.

سخنگوی ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه، اعلام کرد که به دنبال ابتکار عمل‌های بشردوستانه روزهای اخیر از سوی کشورها، پوتین بر ضرورت همکاری میان ایالات‌متحده و روسیه برای مقابله با شیوع ویروس کرونا تأکید ورزید.

مبادله حسن‌نیت میان دو کشور

او به خبرنگران گفت که «به نظر پوتین، همکاری میان دو کشور، امری ضروری در دوره شیوع پاندمیک‌هاست.»

این موضع پوتین، پس از اعلام آمادگی ترامپ برای ارسال دستگاه‌های کمک تنفسی به روسیه و اقدام متقابل روسیه در ارسال كمك‌های بشردوستانه به آمریكا، مطرح گردید.

در همین حال، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گفت که روسیه در صورت نیاز به عنوان بخشی از تلاش‌ها برای مهار ویروس، پیشنهاد ترامپ برای ارسال دستگاه کمک تنفسی به مسکو را می‌پذیرد.

روسیه تا این لحظه، 27.938 مورد ابتلاء و 232 مرگ و میر ناشی از کرونا را به ثبت رسانده است.

شایان ذکر است، یک هواپیمای نظامی روسیه این ماه پس از مکالمه تلفنی رئیس‌جمهوری روسیه و همتای آمریکایی‌اش، دستگاه‌های کمک‌تنفسی و دیگر تجهیزات پزشکی را به نیویورک منتقل کرد.

براساس برآورد خبرگزاری فرانسه با استناد به منابع رسمی، آمار مرگ و میر‌های ناشی از کرونا درجهان تا پنج شنبه 16 اوریل (تا 11:00 به وقت گرینویچ)، به دست کم 137500 نفر رسیده است.

همچنین بیش از دو میلیون و 83.820 مورد ابتلاء از ابتدای پاندمیک کرونا در 193 کشور و منطقه جهان، شناسایی شده اند، اگرچه این تعداد، بیانگر صرفا بخشی از شمار واقعی افراد مبتلا به کرونا است ، چرا که تست تشخیص کرونا در تعدادی از کشورها، محدود به مواردی است که نیاز به مراقبت های بیمارستانی دارند.
ایالات‌متحده که رتبه نخست مرگ و میر ناشی از کرونا در جهان را در پایان ماه فوریه به ثبت رسانده، کشوری است که متحمل بیشترین آسیب از به این بیماری همه‌گیر از نظر شمار کشته‌ها و مبتلایان شده، به طوری که شمار موارد ابتلاء به 639.664 مورد رسیده که از این تعداد، 30.985 مورد، جان باخته و دست کم 52738 مورد نیز بهبود یافته‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید