روحانی: مردم بدانند که سال جاری سال سختی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

رئیس‌جمهوری ایران روز پنج‌شنبه 16 آوریل 2020 در جدیدترین بیانات خود اذعان کرد که مردم بدانند که سال جاری سال سختی است، ما با دو ویروس در حال جنگ هستیم. اما تلاش می‌کنیم تا مردم به صورت مطلوب زندگی داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، حسن روحانی در اولین آئین افتتاح و بهره‌برداری در سال 99 که به صورت ویدئو کنفرانس برگزرا شد، گفت: «مردم بدانند که سال جاری سال سختی است، ما با دو ویروس در حال جنگ هستیم.»

Advertisement

او تاکید کرد: «ما باید هم با ویروس کرونا بجنگیم و هم اینکه با ویروسی به نام تحریم مقابله کنیم. اما تلاش می‌کنیم تا مردم به صورت مطلوب زندگی داشته باشند.»

روحانی تاکید کرد: «امسال شرایط برای کل جهان سخت خواهد بود ولی برای ما کمی سخت‌تر است.»

شیوع کرونا در ایران که ابتدا با انکار و پنهان‌کاری مقامات این کشور مواجه شد، این روزها بهانه‌ای شده تا مقامات ایرانی به آمریکا فشار بیاورند حداقل در این شرایط تحریم‎‌ها را برطرف کند.

پیشتر ظریف با ارسال نامه‌ای به دبیر کل سازمان ملل‌متحد، پایان تحریم‌های دولت ایالات‌متحده علیه ایران را خواستار شد. او گفت که تحریم‌های آمریکا مانع عمده‌ای بر سر مبارزه با شیوع کرونا در ایران است.

گفتنی است کارگروه تحلیل اپیدمیولوژی وزارت بهداشت ایران پیشتر پیش‌بینی کرد که تا پایان اردیبهشت‌ماه سال جاری یک میلیون و 160 هزار ایرانی به کرونا مبتلا شوند.

مصطفی فقیهی صاحب امتیاز خبرگزاری انتخاب نیز دوشنبه 9 مارس 2020، با انتشار توئیتی در صفحه شخصی خود، اعلام کرد که آمار واقعی مرگ‌ومیر در اثر کرونا بیشتر از آمار اعلام شده توسط وزارت بهداشت است.

او در این باره نوشت: «آقای نمکی! آمار واقعی مرگ‌ومیر را نمی‌گویی؟باشد من جای شما انجام وظیفه می‌کنم! مردم عزیز ایران! تعداد فوتی مشکوک به کرونا نزدیک به 2000 تن در کشور(یکدهم آمار رسمی)است که بیش از 130نفر، تنها دیروز در تهران و گیلان فوت کرده‌اند!».

طبق آخرین آمار رسمی ایران تا به امروز 77995 مبتلا به کرونا در این کشور ثبت و 4869 نفر نیز جان باخته‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم