اقدام تازه دبی برای تشویق ماندن در خانه در راستای مقابله با کرونا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

پلیس دبی، بروزسازی‌های تازه‌ای را در مجوزهای خروج از منزل به هدف تقویت روند اقامت خانگی 24 ساعته ممنوعیت نقل و انتقال، در چارچوب برنامه ضد‌عفونی کردن ملی را پیاده کرده که شامل دریافت مجوز تردد هر سه روز یکبار برای خرید مواد غذایی و دارو می‌گردد و بر خلاف رویه قبلی است که اجازه روزانه خروج از منزل برای خرید این موارد را می‌داد.

با توجه به بروزرسانی جدید، شهروندان می‌توانند هر پنج روز، یک مجوز برای برداشت پول نقد یا استفاده از دستگاه خودپرداز، دریافت کنند ، بدون اینکه اجازه خروج روزانه از منزل برای اجرای این اقدامات را بگیرند.

مطابق ساز و کار ثبت‌نام به روز شده، در ابتدا از کاربر سایت خواسته می‌شود که علت درخواست مجوز کاری یا شخصی بودن آن را مشخص کند که در صورت کلیک کردن روی گزینه شخصی بودن، از وی خواسته میشود یکی از گزینه‌ها را انتخاب کند که عبارتند از دریافت پول از دستگاه خودپرداز، خرید مواد غذایی و پزشکی یا خروج از منزل به دلیل بروز امری اضطراری.

زمانی که کاربر، گزینه استفاده از دستگاه خودپرداز را انتخاب کند، موظف به پر کردن فرم شامل اطلاعاتی از جمله نام، نوع کارت‌شناسایی و شماره آن، تابعیت و نشانی خانه می‌شود، سپس در مرحله بعدی، این پیام را دریافت می‌کند که قبل از سپری شدن 5 روز، مجوز مشابه را برای دریافت پول نقد دریافت نخواهد کرد تا از این طریق کاربر، مقادیر کافی پول را برداشت کند و نیازی به تکرار این روند پیش از پایان مدت 5 روز نداشته باشد.

همین رویه برای متقاضیان مجوز خروج از منزل به منظور خرید مواد غذایی نیز اجرا میشود که در مرحله بعدی، هشداری را با این مضمون دریافت می کنند که قبل از سپری شدن سه روز، مجوز مشابهی را دریافت نخواهند کرد.

سرتیپ سیف مهیر المزرعی، مدیر اداره پلیس راهنمایی و رانندگی دبی، اظهار داشت: کلیه مراکز خدمات رسانی اعم از شرکت‌های تعاونی یا سوپر مارکتها و خواربار فروشیهای کوچک در کلیه مناطق دبی، مشغول بکار هستند و لذا منطقی نیست که شخصی که مثلاً در النهده زندگی میکند، مجوز خروج برای خرید مواد غذایی را گرفته و برای خرید مایحتاج خود به البرشا برود زیرا در این صورت درخواست صدور مجوز وی بی تردید، رد خواهد شد.

او به شکلی شفاف از شهروندان خواست تا مقدار کافی مایحتاج خود را برای مدت معین، خریداری کنند تا مجبور به خروج مجدد از خانه نشوند زیرا هدف از اقدامات محدود كننده حركت، نگاه داشتن افراد در منازل خود برای اطمینان از ایمنی آنها، كاهش شانس انتشار کرونا و تسهیل و تسریع روند ضد عفونی‌سازی است که از سوی مراجع ذیربط در امارات در حال اجراست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم