کاهش ابتلا به بيمارى کرونا در چین و نگرانی از ورود مبتلایان از روسیه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

چین روز چهارشنبه 15 آوریل، از كاهش در موارد ابتلا به کرونا در خاک خود خبر داد. پکن در عین حال از افزایش شمار مبتلایان در مناطق مرزی شمال شرقی این کشور با روسیه خبر داده است.

طبق گزارش کمیته ملی بهداشت چین روز سه شنبه 14 آوریل تعداد 46 مورد قطعی ابتلا به کرونا، ثبت گردید که در مقایسه با 89 مورد ابتلا در روز قبل بیانگر بروز کاهش در موارد ابتلا است. در میان موارد جدید 36 مورد افرادی هستند که از خارج کشور وارد شده‌اند که در مقایسه با 86 مورد مشابه در روز گذشته روند صعودی داشته است.

ده مورد دیگر ابتلا از مبتلایان در داخل کشور بودند که شامل هشت مورد در استان هیلونگجیانگ و دو مورد در استان جنوبی گوانگدونگ می شوند.

استان هیلونگجیانگ در شمال شرقی چین به خط مقدم جبهه نبرد برای جدا سازی موارد وارد شونده به چین از دیگر مناطق تبدیل شده است بویژه که شهروندان چینی مبتلا به کرونا که درحال بازگشت از طریق زمینی از روسیه هستند، از این منطقه وارد خاک چین می‌شوند.

شایان ذکر است که چین، مرز خود را با روسیه در شهر سویفین در استان هیلونگجیانگ بست.

مجموع موارد قطعی ابتلاء به کووید 19 در سرزمین اصلی چین تا روز سه‌شنبه 14 آوریل به 82 هزار و 295 نفر رسید.

به گفته مقامات مسئول چین 3342 نفر در این کشور در اثر ابتلاء به کووید 19 جان خود را از دست داده‌اند. این افراد جان‌باخته شامل مورد تازه ای در استان مرکزی هوبئی می‌شود. هوبئی کانون اولیه شیوع این بیماری در چین است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم