ویدیو؛ حمایت اوباما از بایدن در انتخابات 2020 و واکنش رئیس کمپین انتخاباتی ترامپ

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

باراک اوباما رئیس‌جمهوری سابق آمریکا طی پیامی حمایت خود از «جو بایدن» معاون پیشین خود و نامزد کنونی حزب دموکرات و رقیب دونالد ترامپ در انتخابات 2020 ریاست جمهوری این کشور را به طور رسمی اعلام کرد.

در همین حال «براد پاسکال» رئیس کمپین انتخاباتی رئیس جمهوری آمریکا دونالد ترامپ، در واکنش به اظهارات اوباما گفت: «اوباما پس از اینکه در طول دوره اولیه کمپین انتخاباتی درون حزبی دموکرات ها برای انتخابات ریاست جمهوری 2020 در حاشیه نشسته بود اکنون به ناچار باید از جو بایدن حمایت ‌کند ».

او افزود : «حتی برنی سندرز نیز از اوباما برای این موضوع انتقاد کرد ».

پاسکال گفت: «باراک اوباما طی 5 سال گذشته مرتب از جو بایدن خواسته بود که خود را برای رقابت برای پست ریاست جمهوری نامزد نکند چون اوباما می‌داند اگر بایدن در انتخابات ریاست جمهوری پیروز نشود خود او در مخمسه قرار خواهد گرفت اما اکنون که دمکرات‌ها کسی غیر از بایدن ندارد و او تنها نامزد باقی مانده حزب دموکرات‌هاست اوباما چاره ای جز حمایت از وی ندارد».

سال گذشته، روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی نوشت، اوباما به بایدن توصیه کرد که نامزد ریاست جمهوری نشود.

این روزنامه نوشت در جلسه مناقشه حزب دمکرات برای تعیین کاندیدای انتخابات 2020 ریاست جمهوری آمریکا، اوباما به بایدن گفت: «شما لازم نیست این کار را انجام دهید . جو شما واقعاً نباید این کار را بکنید ».

باراک اوباما» شامگاه سه شنبه در پیامی ویدیویی به طور علنی حمایت خود از جو بایدن نامزد بالقوه حزب دموکرات برای انتخابات 2020 ریاست جمهوری این کشور را اعلام کرد.او با انتشار فیلمی در این زمینه گفت: «به حمایت از دوستم افتخار می‌کنم».

اوباما با ابراز امیدواری از انتخاب جو بایدن در رقابت‌های ریاست جمهوری ایالات‌متحده، از حمایت خود وهم حزبی‌هایش از بایدن خبر داد و افزود که بایدن در این مسیر تنها نیست. او در ادامه گفت که حمایت از جو بایدن یکی از بهترین تصمیماتی بوده که در طول زندگی گرفته و بایدن همه ویژگی‌های یک رئیس‌جمهوری را دارد.

رئیس جمهوری سابق آمریکا با انتقاد از دولت ترامپ در رویارویی با بحران کرونا گفت: «جو بایدن به من کمک کرد تا ویروس H1N1 را مدیریت و از تبدیل شدن ابولا به بیماری همه‌گیری که امروز شاهدش هستیم، جلوگیری کنم.»

اوباما در ادامه با ذکر پاره‌ای از اقدامات جو بایدن هنگامی‌که معاون رئیس‌جمهوری پیشین این کشور بود از کارشناسان، دانشمندان و پرسنل نظامی آمریکا خواست که از بایدن حمایت کنند.

در همین راستا «برنی سندرز» سناتور ایالت ورمونت نیز شب گذشته حمایت خود از جو بایدن را اعلام کرد. سندرز و بایدن تا چند وقت پیش رقیب یکدیگر برای تبدیل شدن به نامزد نهایی دموکرات‌ها برای رقابت با «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور کنونی آمریکا بودند که سرانجام سندرز از ادامه رقابت با بایدن صرف‌نظر کرد تا او به عنوان نامزد نهایی دموکرات‌ها معرفی شود.

ساندرز در پیام خود در حمایت از نامزدی جو بایدن گفت: «امروز من از همه آمریکایی‌ها می‌خواهم از همه دموکرات‌ها می‌خواهم، از همه مستقل‌ها می‌خواهم و از بسیاری از جمهوری‌خواهان می‌خواهم که در این کارزار انتخاباتی گرد هم بیایند و از نامزدی جو بایدن که من حامی آن هستم،‌ حمایت کنند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم