مرگ 2200 نفر طی 24 ساعت گذشته بر اثر ویروس کرونا در آمریکا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

منابع رسمی ایالات متحده آمریکا، شامگاه سه شنبه 14 آوریل از مرگ 2200 نفر طی 24 ساعت گذشته بر اثر شیوع بیماری کرونا در این کشور خبر دادند.

بر اساس آخرین گزارش که از سوی دانشگاه «جونز هاپکینز» منتشر شد، تنها طی 24 ساعت گذشته بیش از دو هزار و 200 نفر در آمریکا بر اثر ویروس کرونا جان باختند.

با ثبت مرگ بیش از دوهزار نفر تنها در 24 ساعت گذشته، ایالات متحده آمریکا از نظر آمار مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا در صدر کشورهای جهان قرار گرفته است.

بر اساس گزارش منتشر شده شامگاه سه شنبه ساعت 20.30 به وقت محلی دانشگاه «جونز هاپکینز» که منبع اصلی نشر آمار مرگ و میر بیماری کرونا به شمار می‌آید، تعداد فوتی‌های آمریکا بر اثر ویروس کرونا به 25757 نفر رسید.

این درحالی است که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تصمیم گرفته که کمک‌های مالی به سازمان جهانی بهداشت را به تعلیق درآورد.
ترامپ از دولتش خواست تا از کمک‌های آمریکا به این نهاد بین المللی برای اهداف دیگری استفاده کند. سازمان ملل در واکنش به اظهارات ترامپ اعلام کرد که اکنون زمان جنگ با این بیماری کرونا است و زمان مناسبی برای كاهش بودجه سازمان جهانی بهداشت نیست.

در همین حال «اندرو کومو» فرماندار ایالت نیویورک، گفت، طی 24 ساعت گذشته تنها در ایالت نیویورک 778 مورد فوتی ثبت شد این عدد مرگ و میر نسبت به روز گذشته که 671 مورد بود، نشان می دهد که مرگ بر اثر کرونا در این ایالت رو به افزایش گذاشته است.

طبق اظهارات «اندرو کومو» در مقابل اما بدترين مرحله اپيدمی از نظر فرماندار ایالت نیویورک به پایان رسیده است چون به گفته او تعداد مبتلایان جدید کمتر شده و موارد انتقال مبتلایان جدید کرونایی به بيمارستان‌ها نیز كاهش يافته است.

فرماندار ایالت نیویورک افزود: «تعداد مبتایان منتقل شده به بیمارستان‌ها در مقایسه با روز دوشنبه که 1600 نفر بود بسیار کمتر است .در اوایل ماه آوریل بیش از 3400 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا ثبت شد.

طبق گزارش دانشگاه «جونز هاپکینز» ایالت نیویورک به عنوان کانون اصلی مرکز اپیدمی کرونا در ایالات متحده آمریکا به شمار می‌آ‌ید. این ایالت تقریباً نیمی از کل مرگ و میر «Covid-19» در این کشور را به خود اختصاص داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم