لوفیگارو: سیستم ایمنی بدن بیمار علت مرگ اوست نه ویروس کرونا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

روزنامه فرانسوی «لو فیگارو» در مقاله خود، تئوری چینی در مورد علت مرگ مبتلایان به کرونا را مورد بررسی قرار داده که می‌گوید، افرادی که در پی ابتلا به کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شده و به علت عوارض شدید، جان خود را از دست می‌دهند، فی الواقع پیش از آنکه ویروس کرونا علت مرگ آنها باشد، شدت واکنش سیستم ایمنی بدن آنها نسبت به کرونا است که آنها را به کام مرگ می‌فرستد.

این پدیده‌ای است که از حدود بیست سال پیش شناخته شده و تحت عنوان «طوفان سیتوکین» یا «طوفان ایمنی»، نامیده می‌شود. این پدیده، سندرمی است که هیچ درمان مشخصی ندارد و باعث افزایش شدید و غیر قابل کنترل علائم بیماری می‌گردد. اما به نظر می رسد مطالعاتی وجود دارد که نشان داده، ترکیب‌ها یا داروهایی وجود دارند که می‌توانند با کاستن از عوارض کشنده «طوفان ایمنی»، فرد را از مرگ نجات دهند.

این روزنامه می افزاید:«می‌دانیم که تقویت سیستم ایمنی بدن، یکی از بهترین روش‌ها برای مقابله با بیماری است زیرا این سیستم، خط اصلی پدافندی بدن انسان در نبرد با ویروس‌ها است، حتی اگر فردی در معرض هجوم ویروس کرونا یا انواع دیگر ویروس‌ها قرار بگیرد. چرا که سیستم ایمنی توانمند بهترین ضمانت در برابر هر گونه ابتلا به بیماری قلمداد می‌گردد.

ویتامین «سی» گزینه فراگیر برای حمایت از سیستم ایمنی بدن است اما عامل تغذیه کننده اساسی دیگر برای سیستم ایمنی بدن ویتامین «دی» است که یکی از اصلی‌ترین فواید آن حمایت از سیستم ایمنی بدن است.

مطالعات نشان می‌دهند که ویتامین «دی» می‌تواند به جلوگیری از عفونت‌های تنفسی یا کاهش شدت آنها کمک کند، به خصوص برای کسانی که دچار کمبود ویتامین«دی» هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم