سازمان ملل متحد از تعلیق کمک‌های مالی آمریکا به سازمان جهانی بهداشت انتقاد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد شامگاه سه‌شنبه 14 آوریل 2020 به وقت محلی از تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر تعلیق کمک‌های مالی به سازمان جهانی بهداشت به شدت انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه آنتونیو گوتیرس دبیرکل سازمان ملل متحد، در این باره توضیح داد که «الآن وقت کاهش منابع» چنین سازمان جهانی‌ مشغول جنگ علیه شیوع همه‌گیر COVID-19، نیست.

گوتیرش در ادامه گفت:« الآن موقع کاهش کمک‌های مالی عملیات سازمان جهانی بهداشت یا هر سازمان انسانی دیگری که با ویروس مبارزه می‌کند، نیست. اعتقاد من است که باید از سازمان جهانی بهداشت حمایت کرد زیرا که اهمیت قاطعی را در تلاش‌های جهانی برای پیروزی در جنگ علیه کووید- 19 ایفا می‌کند».

دبیرکل سازمان ملل متحد همچنین افزود که بعدها وقت آن فرا می‌رسد که بتوان «عملکرد کسانی که در بحران ذیربط بوده‌اند» را ارزیابی کرد.

از سویی دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا سه‌شنبه اعلام کرد، او به دولتش دستور داده تا سهم ایالات متحده آمریکا از پرداخت کمک‌های مالی به سازمان جهانی بهداشت را به دلیل « عملکرد بد و سوءمدیریت» این سازمان جهانی در مقابله با بحران شیوع همه‌گیر ویروس جدید کرونا، تعلیق کند.

ترامپ در کنفرانس خبری روزانه در کاخ سفید درباره تحولات شیوع همه‌گیر ویروس COVID-19 در کشورش گفت: « در حالی که عملکرد سازمان بهداشت جهانی در سوء مدیریت شدید و سانسور درباره شیوع همه‌گیر کرونا مورد ارزیابی قرار می‌گیرد، من امروز دستور می‌دهم تا کمک‌های مالی به سازمان بهداشت جهانی تعلیق شود».

رئیس جمهوری آمریکا با ارائه لیست بلندی از اتهام‌های مطرح شده علیه سازمان بهداشت جهانی، گفت که «جهان اطلاعات غلط زیادی را درباره انتقال بیماری و میزان مرگ و میر» ناشی از شیوع همه‌گیر ویروس جدید کرونا دریافت کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم